thumb_honda-wsbk-2012-12На денешниот прв тест на патека Филип Ајленд, тимот на Хонда го претстави моторот со кој ќе се натпреваруваат Џонатан Реа и Хироши Аојама во „WSBK“ шампионатот.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

По падот на трката на патеката Монца, Jonathan Rea пробува да си го најде моторот.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ruben Xaus успеа да падне четири пати во еден тркачки викенд, но тој не беше единствениот кој падна на Phillip Island.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Џејмс Тозленд, 24 годишниот Британец на последната трка во Супербајк, во Франција, ја освои втората титула и покрај освоеното шесто место. Норијуки Хага, победникот на денешната трка во генералниот пласман на крајот од сезоната е само два бода зад Тозленд. Од наредната сезона шампионот во Супербајк ќе се натпреварува во МотоГП за екипата на Јамаха.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами