Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Џејмс Тозленд, 24 годишниот Британец на последната трка во Супербајк, во Франција, ја освои втората титула и покрај освоеното шесто место. Норијуки Хага, победникот на денешната трка во генералниот пласман на крајот од сезоната е само два бода зад Тозленд. Од наредната сезона шампионот во Супербајк ќе се натпреварува во МотоГП за екипата на Јамаха.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами