Возачот почина за време на транспортот од Џеда до Франција.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Јоан Бареда го презеде водството на релито Дакар 2021. За возачот на Honda ова е 25-та победа во кариерата.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Поранешниот двократен шампион на релито Дакар,Тоби Прајс, стигна до убедлива предност по завршувањето на првата етапа од релито Дакар која се возеше од Џеда до Биша.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Поранешната MotoGP и WSB ѕвезда Макс Бијаџи урна 11 брзински рекорди со електричен мотоцикл и постигна брзина поголема од 250mph.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Сем Ловс беше незапирлив и имаше речиси перфектна трка. На крајот стигна до победа со разлика од осум секунди.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Доминација на Британецот кој ја зголеми предноста. Фабио Ди Џианантонио повторно се најде на подиумот а Бастианини успеа да дојде до третото место.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами

Листа на мото настани