empty alt

Распоред за следење на МотоГП Америка 2024

empty alt

Интервју со Борче Серафимовски, претседател на МАМ

empty alt

13.04.2024: Показна вежба за справување со сообраќајни незгоди и прва помош

Chopper Club Macedonia - Winter party

Chopper Club Macedonia - Winter party 2024
Chopper Club Macedonia - Winter party 2024
Chopper Club Macedonia - Winter party 2024
Chopper Club Macedonia - Winter party 2024


MK BEARS - WINTER PARTY

MK BEARS - WINTER PARTY
MK BEARS - WINTER PARTY
MK BEARS - WINTER PARTY
MK BEARS - WINTER PARTY


МФСМ - Доделување на награди за 2023

МФСМ - Доделување на награди за 2023
МФСМ - Доделување на награди за 2023
МФСМ - Доделување на награди за 2023
МФСМ - Доделување на награди за 2023

Следни настани

27 Апр
10 Мај
24 Мај
7 Јун
Bears Moto Rock Fest
07.06.2024 - 08.06.2024
14 Јун
MOTO FEST 2024
14.06.2024 - 16.06.2024
28 Јун
Run to the sun 2024
28.06.2024 - 30.06.2024
5 Јул
Moto Fest Prespa '24
05.07.2024 - 07.07.2024
5 Јул
24 Авг
Biker beach party
24.08.2024
14 Сеп

Новости

empty alt

13.04.2024: Показна вежба за справување со сообраќајни незгоди и прва помош

Мото Клубот Guardian Angels MC во соработка со Општински Црвен Крст – Гази Баба, Општината Гази...
empty alt

МотоГП се продава за 4 милијарди евра

Дали МотоГП ќе ги добие истите сопственици како и Ф1?
empty alt

Прв поглед: Triumph Daytona 660 2024

Триумф го заврши производството на Daytona 675 во 2017 година. Сè од тогаш, повиците за повторно...
empty alt

Ќе се формира „Мото Асоцијација на Македонија на МК клубови“

Во Свети Николе во клубските простории на Мото клуб Свети Николе МЦЦ на ден 21.11.2023 година се...
empty alt

Мото собир: MK Cross Bearers - Veles 2024

Мото клубот Cross Bearers од Велес е првиот клуб кој навремено го најави својот собир за 2024...
empty alt

Мото рели Македонија - Независност 2023

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 32-ро по ред мото рели Македонија - Независност 2023.
empty alt

Moto Group Presents: Triumph Motorcycles Open Day

Со огромно задоволство и ентузијазам, Triumph Motorcycles, светски познатата британска марка за...

Мотоспорт

empty alt

Распоред за следење на МотоГП Америка 2024

Викендов се вози третата трка во МотоГП шампионатот за ГН на Америка на патеката „Circuit Of The...
empty alt

Распоред за следење на МотоГП Португалија 2024

Викендов се вози втората трка во МотоГП шампионатот за ГН на Португалија. 
empty alt

Андреа Ианоне: Престанав да следам MotoGP, се фокусирав на WSBK

Враќањето на Андреа Ианоне во трките на светскиот шампионат не беше ништо помалку од брилијантно,...
empty alt

Хорхе Мартин е првиот победник во 2024

Хорхе Мартин (Prima Pramac Ducati) ја освои првата Спринт победа во сезоната, освојувајќи ги и...
empty alt

„Ендуро Тим Водно - Скопје“ ја одржа презентацијата на возачите и мотоциклите за сезоната 2024

Во сезоната 2024 боите на Мотоклубот „Ендуро Тим Водно“ од Скопје ќе ги бранат вкупно 18...
empty alt

Марк Маркез: Педро Акоста ќе биде еден од најдобрите во МотоГП

Маркез смета дека Акоста ќе се бори за врвот од самиот старт.
empty alt

Започнува новата МотоГП сезона - распоред за првата трка

Викендов со трката за ГН на Катар започнува новата МотоГП сезона. 

Задолжително

empty alt

20 прашања: Игор Акрапович

Легендарниот Игор Акрапович ни раскажува за тркањето, возењето на едно тркало и неговите тркачки...
empty alt

МК Мото Флеш - Струмица

  МОТО ФЛЕШ  (MOTO FLASAH) Струмица е регистриран  уште во 1999 год. и функционираше некое време но поради одредени причини беше ставен...
empty alt

Возевме: Yamaha XT1200Z Super Ténéré World Traveler

Претставен во 2010 година, Super Ténéré и Super Ténéré ES се враќаат и во 2018 година носејќи ги...
empty alt

Христијан Станковиќ: Германскиот ADAC шампионат е еден од најјаките на светот, ќе дадам се од себе!

Следен во серијалот од интервјуа со македонските мотоциклисти кои се натпреваруваат на меѓународни натпревари е Христијан Станковиќ.
empty alt

Директен судир на мотоцикли: Опасноста демне на секој чекор

Мулхоланд веројатно е најпознатиот пат во Калифорнија. Незгодните свиоци го прават број еден...
empty alt

Емисија за авантурите на скопските моторџии

Емисија посветена на згодите и незгодите на скопските моторџии. Гостин во студиото е Дејан...
empty alt

Регистрација на мотори на 3,6,9 и 12 месеци

Наслушнавте дека е можно да се регистрира моторот на период пократок од една година но не знаете...

Видеа

Back To Top