empty alt

Распоред за следење на МотоГП Америка 2024

empty alt

Интервју со Борче Серафимовски, претседател на МАМ

empty alt

13.04.2024: Показна вежба за справување со сообраќајни незгоди и прва помош

MK Cross Bearers 2024

Cross Bearers 2024
Cross Bearers 2024
Cross Bearers 2024
Cross Bearers 2024


Chopper Club Macedonia - Winter party

Chopper Club Macedonia - Winter party 2024
Chopper Club Macedonia - Winter party 2024
Chopper Club Macedonia - Winter party 2024
Chopper Club Macedonia - Winter party 2024


MK BEARS - WINTER PARTY

MK BEARS - WINTER PARTY
MK BEARS - WINTER PARTY
MK BEARS - WINTER PARTY
MK BEARS - WINTER PARTY

Следни настани

1 Јун
Lowlanders MC Kumanovo
Date 01.06.2024
7 Јун
Bears Moto Rock Fest
07.06.2024 - 08.06.2024
14 Јун
Tikves Riders: MOTO FEST 2024
14.06.2024 - 16.06.2024
28 Јун
Run to the sun 2024
28.06.2024 - 30.06.2024
5 Јул
Moto Fest Prespa '24
05.07.2024 - 07.07.2024
5 Јул
13 Јул
Biker beach party
13.07.2024
14 Сеп

Новости

empty alt

13.04.2024: Показна вежба за справување со сообраќајни незгоди и прва помош

Мото Клубот Guardian Angels MC во соработка со Општински Црвен Крст – Гази Баба, Општината Гази...
empty alt

МотоГП се продава за 4 милијарди евра

Дали МотоГП ќе ги добие истите сопственици како и Ф1?
empty alt

Прв поглед: Triumph Daytona 660 2024

Триумф го заврши производството на Daytona 675 во 2017 година. Сè од тогаш, повиците за повторно...
empty alt

Ќе се формира „Мото Асоцијација на Македонија на МК клубови“

Во Свети Николе во клубските простории на Мото клуб Свети Николе МЦЦ на ден 21.11.2023 година се...
empty alt

Мото собир: MK Cross Bearers - Veles 2024

Мото клубот Cross Bearers од Велес е првиот клуб кој навремено го најави својот собир за 2024...
empty alt

Мото рели Македонија - Независност 2023

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 32-ро по ред мото рели Македонија - Независност 2023.
empty alt

Moto Group Presents: Triumph Motorcycles Open Day

Со огромно задоволство и ентузијазам, Triumph Motorcycles, светски познатата британска марка за...

Мотоспорт

empty alt

Распоред за следење на МотоГП Америка 2024

Викендов се вози третата трка во МотоГП шампионатот за ГН на Америка на патеката „Circuit Of The...
empty alt

Распоред за следење на МотоГП Португалија 2024

Викендов се вози втората трка во МотоГП шампионатот за ГН на Португалија. 
empty alt

Андреа Ианоне: Престанав да следам MotoGP, се фокусирав на WSBK

Враќањето на Андреа Ианоне во трките на светскиот шампионат не беше ништо помалку од брилијантно,...
empty alt

Хорхе Мартин е првиот победник во 2024

Хорхе Мартин (Prima Pramac Ducati) ја освои првата Спринт победа во сезоната, освојувајќи ги и...
empty alt

„Ендуро Тим Водно - Скопје“ ја одржа презентацијата на возачите и мотоциклите за сезоната 2024

Во сезоната 2024 боите на Мотоклубот „Ендуро Тим Водно“ од Скопје ќе ги бранат вкупно 18...
empty alt

Марк Маркез: Педро Акоста ќе биде еден од најдобрите во МотоГП

Маркез смета дека Акоста ќе се бори за врвот од самиот старт.
empty alt

Започнува новата МотоГП сезона - распоред за првата трка

Викендов со трката за ГН на Катар започнува новата МотоГП сезона. 

Задолжително

empty alt

Интервју: Претседателот на Suzuki зборува во однос на заживување на плановите за турбо полнење

„Турбото е дел од нашите планови за во иднина“ – Тошихиро Сузуки, Претседател и извршен директор...
empty alt

И македонските моторџии ќе штитат деца од педофили

„BACA“ се група моторџии што освен со својата љубов кон високите октани се занимаваат и со...
empty alt

Honda CBR500R: Конкурентна цена и спортски изглед

Наменети за Европската А2 класа, односно млади возачи кои немаат големо искуство, триото за прв...
empty alt

Интервју: Сашо Николов - Тумац

Во обид да го донесеме мото спортот поблиску до сите заинтересирани љубители на мотоциклизмот кај...
empty alt

Sons of Thunder MC

Клубот се формира во месец Октомври 2012 год. со седиште во Прилеп, Р.Македонија  од моторџии кој одделувајќи се...
empty alt

Совети за совозачи

Возење со моторцикл како совозач е одлична прилика за запознавање на начинот на кој се движи и...
empty alt

Наш тест: Kymco Xciting 300 Ri

Wow. Ова беше првото што ми помина низ главата по тест возењето на Kymco Xciting 300 Ri....

Видеа

Back To Top