Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Honda направи целосна промена на еден модел од најпрепознатливата линија на компанијата, Rebel. Достапен како Rebel 300 и 500, оваа променета линија на мотоцикли има мотор со течно ладење како и индукција за вбризгување на гориво со цел да се исполнат строгите правила за емисија на штетни гасови. Спортскиот изглед е одлично надополнување иако Rebel цели кон помалиот (cruiser-mot392) пазар.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Крузер линијата на Honda доби уште еден специјален модел за сезоната која престои. Станува збор за 2019 Honda Fury кој ќе се издвои од останатите модели по својот храбар дизајн и ретро изглед.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Triumph има навистина добри мотоцикли. Но, мораме да признаеме дека само неколкумина од нив навистина се издвојуваат. На пример Rocket III, кој беше еден од најдобрите мотоцикли кога за прв пат се појави во 2004 година. Можеби беше малку тежок и развиваше 145кс, но „ѕверот“ едноставно беше мотор кој привлекува внимание на улица.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во 2018 година имаше голем број на интересни мотоцикли кои се појавија на пазарот. Некои од нив беа сосема нови а некои пак беа подобрени верзии на веќе актуелни модели. Иако имаме навистина добро мислење за моделите како што се Norton Atlas, BMW S1000RR и Aprilia RS 660, некои мотоцикли ни го привлекоа вниманието со тоа што беа сосема неочекувани, технолошки напредни и едноставно луди.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Легендарниот модел на Honda, Cub, има неколку верзии. Буквално, низ целиот свет постојат неколку милиони вакви мотоцикли а кога ќе дојде судниот ден, на планетата ќе останат само неколку мали животни и моделите на Honda Cub.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами