Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Гигантот во производство на облека, Alpinestars, го претстави Tech-Air 5, елек кој има воздушно перниче и кој може да се носи под секоја јакна.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Историја на LS2 кацигите.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Новата, врвна, кацигна на Nolan е прва ваква кацига на пазарот кај која можете да го извадите штитникот за брада.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

N60-5 е нова кацига на Nolan која е наследник на N64.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во овој текст ви ја преставуваме една од најновите кациги која се најде во нашите раце.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ова е новата кацига на Nolan која ги задржува врвните карактеристики која ги имаше и нејзиниот претходник N44.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Шефот на Ducati, Клаудио Доменикали, откри дека благодарение на успехот кој го постигна новиот Panigale V4, компанијата планира да претстави уште неколку нови модели.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

На EICMA мото шоуто оваа година видовме голем број на нови иновации, вклучувајќи и многу кациги кои имаат „MIPS liner“. Но што всушност е тоа?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами

Листа на мото настани