Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Што ќе добиете доколку искомбинирате деветкратен Светски Шампион, неговиот роден град и Yamaha M1? Крајниот резултат е една неверојатна забава.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Електричните мотоцикли не само што го променија возачкото искуство, за некои позитивно а за некои негативно, туку тие исто така влијаеа и на самиот изглед на мотоциклите. За дизајнерите, електричните мотоцикли истовремено преставуваат предизвик но и нови можности.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Неколкупати имаме пишувано за CRF1000L Africa Twin и мораме да признаеме дека тоа е навистина добра машина. Големиот авантуристички мотоцикл на Honda има добар баланс на моќ и управување. Одличен е за подолги патувања а има и добра репутација за возење на оф роуд патеките.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Дани Педроса можеби не е најпопуларниот Гран При возач на светот но оние кои имале можност да разговараат со трикратниот шампион велат дека тој е навистна пријатен за комуникација, интелигентен и компетитивен.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Макс Биаџи започна соработка со Venturi and Voxan со цел да го урне брзинскиот рекорд со електричен мотоцикл.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Повеќе артикли...

Реклами

Листа на мото настани