Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Имам слушнато многу работи за Кени Робертс, дека тој е еден од возачите кој го има променето самиот концепт. Марк е ист како него, тој го промени начинот на кој возиме“ – Данило Петручи.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Не ми е јасно зошто некој смета дека возењето без аеродинамичните крилца на патеката на Филип Ајленд е подобро. Не верувам дека тоа е точно.“

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Возачот на Aprilia MotoGP, Андреа Ианоне, кој се уште ја чека конечната одлука откако падна на допинг тестот, вели дека мотоциклизмот е неговиот живот.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Со нетрпение чекаме да видиме како ќе се покаже гумата. Очекуваме да се урнат неколку рекорди“, Пиеро Тарамасо, менаџер во Michelin Motorsport.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Како што се приближува стартот на сезоната 2020 од MotoGP шампионатот, ги идентификуваме петте возачи кои навистина треба да направат чекор напред оваа година.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Поради отсуството на Андреа Ианоне, Aprilia Racing се подготвува да го активира планот Б. Големи се шансите поранешниот MotoGP возач, Макс Бијаџи, да го преземе неговото место во Сепанг.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Шефот на Aprilia, Масимо Ривола, го нарече новиот мотоцикл на тимот „многу амбициозен проект“.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами

Листа на мото настани

  • 22 Февруари 2020 - 22 Февруари 2020
  • Clubhouse 3313
  • Илинденска 138, Скопје