Следен во серијалот од интервјуа со македонските мотоциклисти кои се натпреваруваат на меѓународни натпревари е Христијан Станковиќ.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Следен во серијалот од интервјуа со македонските мотоциклисти кои се натпреваруваат на меѓународни натпревари е Слободан Ивчески.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Започнуваме со серијал од интервјуа со македонските мотоциклисти кои се натпреваруваат на меѓународни натпревари.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Сега се чувствувам како ѕвезда.. Ги правам истите работи но сега сум ѕвезда“ – Алваро Баутиста зборува за WorldSBK и зошто не му недостига MotoGP.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Разговаравме со д-р Микеле Заса за брзото опоравување на Марк Маркез после операцијата на рамото и кога актуелниот шампион би можел да биде целосно подготвен.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Без никакво сомневање, Италија би можела да се нарече центар на дизајнерските студија од целиот свет. Ајде одблизу да ја разгледаме Италијанската дизајнерска сцена на мотоцикли.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

За Аргентинецот, Николас Кавиглиасо, релито Дакар 2019 беше само второ учество на овој настан. Но и покрај тоа, тој доминираше на поголем дел од трката и со неговата Yamaha YFZ-400 успеа да стигне до првата позиција.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Во моментов ми се случуваат навистина убави работи. Треба само да продолжам да работам. Како стареам така чувствувам дека станувам се подобар“ – Џек Милер

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Зимскиот период е одличен за планирање и подготовка за сезоната која следува, така е и со нашите натпреварувачи на меѓународните трки, а првиот од нив со кого разговараме за идните планови е Слободан Ивчески - Цобо (МК Сакамото).

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Разговараме со Христијан Бузалковски - Бузо за неговите планови во новата сезона.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Легендарниот Игор Акрапович ни раскажува за тркањето, возењето на едно тркало и неговите тркачки херои.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами