Топ содржини

Дали би можел Хорхе Лоренцо да го напушти тимот на Yamaha и да стане тест возач на Aprilia?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Мислам дека имаме уште една Емилио Алзамора ситуација. Би било кул ако имам можност да го видам тоа повторно“ - Џек Милер не верува дека лидерот на табелата Јоан Мир треба дополнително да ризикува за да стигне до првата победа оваа сезона. Андреа Довициозо се сложува: „Мислам дека тоа не е важно.“

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Сем Ловс беше незапирлив и имаше речиси перфектна трка. На крајот стигна до победа со разлика од осум секунди.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами