Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Утре ќе се оддржи првиот официјален пред-сезонски тест од новата MotoGP сезона. Марк Маркез веќе два месеци се подготвува да се врати во форма. Само два дена откако заврши сезоната 2018, тој замина на операција на левото рамо.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Како и повеќето деби настапи на MotoGP тимовите кои ги видовме во пресрет на трката во Катар, она што на прв поглед ни изгледа како тркачка платформа за 2019 година, всушност е мотоциклот од 2018 година само со нови обележја. Сепак и ова е интересно а особено откако ќе ги видите и прекрасните фотографии.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Планот е да имаме вајлд карта за Катар. Потоа, вкупно пет вакви настапи во текот на сезоната – Романо Албесиано , Aprilia

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Petronas SRT ги претстави новите мотоцикли со кои ќе настапат во сезоната 2019. За време на презентацијата која се одржа во Куала Лумпур, тимот покрај Yamaha MotoGP машините со кои ќе настапат Франко Морбидели и Фабио Куартараро, ги прикажа и Moto2 и Moto3 мотоциклите со кои ќе настапат Каурил Идхам односно Џон МекФи и Ајоми Сасаки.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во спортот можеби нема поголема почит од повлекување на бројот на спортистот по неговото пензионирање.  Таква почит ќе му биде искажана и на починатиот Ники Хејдн за време на Гран При трката која ќе се вози во Остин, Тексас.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами