thumb_chris_pfeiffer_skopje_1Крис Фајфер одржа едно часовно шоу пред македонската публика која со нетрпение го очекуваше, а потоа следеше доделување на автограми и фотографирање со сите заинтересирани. На крај, пред заминувањето кон следната дестинација од турнејата го направивме и интервјуто за motori.com.mk

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_Spies_10GP05_0872_ANИ она малку слободно време што го има го посветува на кариерата, па затоа без проблем ја прифати нашата понуда да одговори на неколку прашања од македонските фанови. На Бен му испративме 20-на прашања од кои тој самиот одбра 10 интересни кои ги одговори.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

harley_davidson_sobir_mala.jpgОвој виkенд од 21 - 24 мај се одржа собирот - Harley Davidson во Патра. Овој собир го посети мото клубот Speedy East-Велес. Се започна на 21 мај во 8 часот наутро со многу дожд но, сепак се одлучивме да тргнеме со надеж дека ќе престане.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Христијан Илиоски - Кико, шампион за 2009 во Источно-Европскиот  шампионат во класите МХ2 и МХ2 јуниор.
Интервјуто го направивме во едно кафуле на Широк Сокак во Битола, каде Кико придружуван од својата мајка час и половина ни раскажуваше за него и за неговите успеси.
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

rok1mmm.jpgРок Багорош е млад словенски стантер кој пред неколку недели го издаде првиот дел од филмот "Working on a dream" во кој се обидува да го долови неговото секојдневие и стантерскиот живот.
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

000dmiss6.jpgНашиот денешен соговорник е легендата на македонската мото сцена, познат како Вите. Зошто легенда? Читајте внимателно. Вите е Виктор Вешоски од Скопје, нема да ги откриеме неговите години, бидејќи нели моторџијата останува млад во душата засекогаш.
Со моторот за прв пат се запознал во далечната 1977 кога го добил својот Tomos cross junior од 50цц.
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

zokimalal.jpg Во продолжени имате можност да го прочитате интервјуто кое екипата на motori.com.mk го направи со Зоран Јовевски, претседател на мото клубот "Мото Скопје"
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

vladimirmirceski.jpgБитолскиот весник "Улица" во својот најнов број објави интервју со модераторот на motori.com.mk, Владимир Мирчески. Весникот засега се продава само во Битола но има најава дека наскоро ќе може да се најде и во Скопје, до тогаш погледнете го нивниот веб сајт www.ulica.org.mk и нормално интервјуто со Влатко.

Линк до интервјуто (страница 9!)

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

picture_001mm.jpgВо обид да го донесеме мото спортот поблиску до сите заинтересирани љубители на мотоциклизмот кај нас, го објавуваме првото интервју од серијата која ќе продолжи во наредните месеци. Наш прв соговорник е Сашо Николов - Тумац, од МК Тумац од Скопје, Шампион на Македонија во 2007. 
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами