Вести од светот

Motorcycle Live оваа година ќе биде онлајн

Годишниот ритуал кога одиме да видиме нови мотоцикли и да купиме нови работи, без разлика на тоа дали ни требаат или не, овој пат поради коронавирусот наиде на проблеми. Оваа година „Motorcycle Live“ ќе се оддржи онлајн.

Следете нè на:

 

Годишниот ритуал кога одиме да видиме нови мотоцикли и да купиме нови работи, без разлика на тоа дали ни требаат или не, овој пат поради коронавирусот наиде на проблеми. Оваа година „Motorcycle Live“ ќе се оддржи онлајн.

Организаторите соопштија дека настанот е откажан и наместо него ќе се оддржи виртуелно шоу кое ќе можете да го погледнете на www.motorcyclelive.co.uk.  Тука ќе можете да погледнете не само слики и информации за новите мотоцикли туку и видео содржини. Исто така ќе има и многу попусти на производите. И најдобро од се, тој ќе биде бесплатен, нема да морате да барате паркинг или пак да плаќате за јадење.

Motorcycle Live txt

Онлајн настанот ќе почне во сабота, 21-ви Ноември и ќе трае до недела, 29-ти Ноември. Со малку среќа ова ќе трае кратко а веќе има најави дека настанот ќе се врати во нормала во Ноември 2021 година. Во меѓувреме, погледнете го шоуто од 2019 година.

blob:https://www.facebook.com/82b5d8d3-fc91-4a20-b9e3-9d6c5a4a2e23

Би можело да ве интересира

Овој систем прв пат беше употребен на трката во Лосаил.

Во било која друга година, пад на продажбата од 10% би значело и барање на оставка од претседателот на бордот на директори на компанијата.

МотоГП тимот на Репсол Хонда во денешното соопштение го потврди враќањето на Марк Маркез на патеката.

Сите работи кај R18 крузерите на BMW се огромни.

Suzuki почна да објавува информации за GSX-S1000.

Поранешните натпреварувачи се одлични аналитичари на трките со мотоцикли. Тие разбираат како функционираат тркањето и мотоциклите и обезбедуваат фантастичен увид во спортот.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.