Вести од светот

Motorcycle Live оваа година ќе биде онлајн

Годишниот ритуал кога одиме да видиме нови мотоцикли и да купиме нови работи, без разлика на тоа дали ни требаат или не, овој пат поради коронавирусот наиде на проблеми. Оваа година „Motorcycle Live“ ќе се оддржи онлајн.

Следете нè на:

 

Годишниот ритуал кога одиме да видиме нови мотоцикли и да купиме нови работи, без разлика на тоа дали ни требаат или не, овој пат поради коронавирусот наиде на проблеми. Оваа година „Motorcycle Live“ ќе се оддржи онлајн.

Организаторите соопштија дека настанот е откажан и наместо него ќе се оддржи виртуелно шоу кое ќе можете да го погледнете на www.motorcyclelive.co.uk.  Тука ќе можете да погледнете не само слики и информации за новите мотоцикли туку и видео содржини. Исто така ќе има и многу попусти на производите. И најдобро од се, тој ќе биде бесплатен, нема да морате да барате паркинг или пак да плаќате за јадење.

Motorcycle Live txt

Онлајн настанот ќе почне во сабота, 21-ви Ноември и ќе трае до недела, 29-ти Ноември. Со малку среќа ова ќе трае кратко а веќе има најави дека настанот ќе се врати во нормала во Ноември 2021 година. Во меѓувреме, погледнете го шоуто од 2019 година.

blob:https://www.facebook.com/82b5d8d3-fc91-4a20-b9e3-9d6c5a4a2e23

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Damon престави две нови верзии на нивниот Hypersport модел. Машините имаат послаби перформанси но и нивната цена е помала.

Ducati престави лимитирана верзија на Diavel 1260 во чест на сестринската компанија, Lamborghini.

Преставена патеката по која ќе се вози релито Дакар 2021. Познатата трка повторно ќе се оддржува во Саудиска Арабија.

Honda повторно влезе во „big-bore“ крузер класата во 2021 со целосно новиот Rebel 1100, верзија на популарниот Rebel 500 која има поголем капацитет.

Данило Петручи вели дека бил многу тажен кога пред стартот на сезоната му било кажано дека нема да му биде продолжен договорот. Но сега, откако потпиша со КТМ, тимот кој изминатава сезона постигна три победи и осум пати се искачи на подиумот, Петручи вели дека е среќен поради таквата одлука на Ducati.

Kawasaki направи значајни промени кај познатиот ZX-10R за сезоната 2021.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.