Вести од светот

Distinguished Gentleman’s Ride ќе се оддржи во Мај

Почнувајќи од следната година, „Distinguished Gentleman’s Ride“ ќе се оддржува во Мај.

Следете нè на:

 

Почнувајќи од следната година, „Distinguished Gentleman’s Ride“ ќе се оддржува во Мај.

Почнувајќи од следната година, „Distinguished Gentleman’s Ride“ ќе се оддржува во Мај со надеж дека потоплото време ќе привлече повеќе публика а со тоа и бројот на донации ќе биде поголем.

Настанот, се оддржуваше кон крајот на секоја година уште откако почна во 2013-тата. Прв пат беше оддржан во Австралија каде временските услови се многу подобри во овој период од годината.

Gentelmens Ride 1

Настанот е планиран да се оддржи на 23-ти Мај 2021 година и се очекува присуство на илјадници возачи.

Од година во година настанот станува се помасовен а веќе се оддржува во повеќе од 100 држави. Досега, преку 300 илјади возачи донираа средства кои помагаат да се крене свеста за машкото здравје. Сепак, 2020-та се покажа како проблематична година. До денеска, благодарение на „Distinguished Gentleman’s Ride“ се собрани 18 милиони фунти.

Би можело да ве интересира

Овој систем прв пат беше употребен на трката во Лосаил.

Во било која друга година, пад на продажбата од 10% би значело и барање на оставка од претседателот на бордот на директори на компанијата.

МотоГП тимот на Репсол Хонда во денешното соопштение го потврди враќањето на Марк Маркез на патеката.

Сите работи кај R18 крузерите на BMW се огромни.

Suzuki почна да објавува информации за GSX-S1000.

Поранешните натпреварувачи се одлични аналитичари на трките со мотоцикли. Тие разбираат како функционираат тркањето и мотоциклите и обезбедуваат фантастичен увид во спортот.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.