Вести од светот

Distinguished Gentleman’s Ride ќе се оддржи во Мај

Почнувајќи од следната година, „Distinguished Gentleman’s Ride“ ќе се оддржува во Мај.

Следете нè на:

 

Почнувајќи од следната година, „Distinguished Gentleman’s Ride“ ќе се оддржува во Мај.

Почнувајќи од следната година, „Distinguished Gentleman’s Ride“ ќе се оддржува во Мај со надеж дека потоплото време ќе привлече повеќе публика а со тоа и бројот на донации ќе биде поголем.

Настанот, се оддржуваше кон крајот на секоја година уште откако почна во 2013-тата. Прв пат беше оддржан во Австралија каде временските услови се многу подобри во овој период од годината.

Gentelmens Ride 1

Настанот е планиран да се оддржи на 23-ти Мај 2021 година и се очекува присуство на илјадници возачи.

Од година во година настанот станува се помасовен а веќе се оддржува во повеќе од 100 држави. Досега, преку 300 илјади возачи донираа средства кои помагаат да се крене свеста за машкото здравје. Сепак, 2020-та се покажа како проблематична година. До денеска, благодарение на „Distinguished Gentleman’s Ride“ се собрани 18 милиони фунти.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Damon престави две нови верзии на нивниот Hypersport модел. Машините имаат послаби перформанси но и нивната цена е помала.

Ducati престави лимитирана верзија на Diavel 1260 во чест на сестринската компанија, Lamborghini.

Преставена патеката по која ќе се вози релито Дакар 2021. Познатата трка повторно ќе се оддржува во Саудиска Арабија.

Honda повторно влезе во „big-bore“ крузер класата во 2021 со целосно новиот Rebel 1100, верзија на популарниот Rebel 500 која има поголем капацитет.

Данило Петручи вели дека бил многу тажен кога пред стартот на сезоната му било кажано дека нема да му биде продолжен договорот. Но сега, откако потпиша со КТМ, тимот кој изминатава сезона постигна три победи и осум пати се искачи на подиумот, Петручи вели дека е среќен поради таквата одлука на Ducati.

Kawasaki направи значајни промени кај познатиот ZX-10R за сезоната 2021.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.