MotoGP

Тест во Херез: Ринс: Морам да му се извинам на Suzuki

Suzuki стана петиот MotoGP фабрички тим кој настапи со додаток на својот мотоцикл откако Алекс Ринс настапи со GSX-RR на тестот кој се одржа по завршувањето на трката во Херез.

Следете нè на:

 

Suzuki стана петиот MotoGP фабрички тим кој настапи со додаток на својот мотоцикл откако Алекс Ринс настапи со GSX-RR на тестот кој се одржа по завршувањето на трката во Херез. Но Ринс, кој заврши на второто место на Гран При трката на Шпанија, набрзо излета надвор од патеката и го скрши додатокот.

„Морам да им се извинам на членовите на екипата бидејќи кога излегов надвор од патеката во свиокот број осум го скршив делот. Потоа така извозев уште неколку круга. Но морам да ви признаам дека така мотоциклот беше многу постабилен.“

„Во секој случај, денеска испробавме многу нови работи, вклучувајќи нова вилушка со која имав многу конзистентен настап. Мотоциклот е многу постабилен при забрзувањето и при долгите свиоци.“

Alex Rins Txt 07 05

Ринс, кој заостанува само еден поен во однос на лидерот на табелата Марк Маркез, за време на тестот имаше осмо најдобро време.

„Не ги испробав меките пневматици. Само се фокусиравме на ритамот, испробавме нова вилушка како и неколку нови работи кај електрониката. Задоволен сум бидејќи од круг во круг бев многу конзистентен.“

„Сега одиме во Ле Ман со навистина добар пакет и задоволен сум од она што успеавме да го постигнеме.“

Неговиот тимски колега, дебитантот Јоан Мир имаше шесто најдобро време.

Би можело да ве интересира

На 28, 29 и 30 Јуни за првпат на овие простори ќе се одржи женски мото камп во близина на градот Салаш, Република Србија. На него е дозволено да учествуваат само девојки. Односно, оние кои возат мотори и оние кои не возат, а ја делат истата пасија со првите.

Валентино Роси вели дека имал многу проблеми на правите делови за време на одржувањето на Француската Гран При трка а неговиот мотоцикл бил многу послаб во споредба со мотоциклите на неговите ривали.

Џек Милер во Шпанија го испроба доминантниот Ducati Panigale V4 R.

Ducati тестираат замена за 959 Panigale и неговиот v-twin мотор.

„Секој викенд учиме нешто ново. Наскоро ќе бидеме подобри“  - Хорхе Лоренцо

Дали би купиле Кинески скутер од Австриска компанија кој го има знакот на Ducati?

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 11 Мај 2019 - 11 Мај 2019
 • Фабрика Партизанка - Индустриска зона

 • 01 Јуни 2019 - 01 Јуни 2019
 • Голозинци
 • Велес

 • 02 Јуни 2019 - 02 Јуни 2019
 • Дом на млади
 • Штип

 • 07 Јуни 2019 - 08 Јуни 2019
 • Нов Парк
 • Свети Николе

 • 14 Јуни 2019 - 16 Јуни 2019
 • Кавадарци

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.