MotoGP

Одложена и трката во Херез

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Следете нè на:

 

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Трката која требаше да биде прва во календарот за МотоГП класата требаше да се вози од 3-ти до 5-ти мај на патеката Анхел Нието во Шпанија, но заради корона вирусот истата е одложена. 

15565506964795

Со оглед на тоа што претходно беа одложени сите трки (Катар беше откажана, а одложени се Тајланд, Америка и Аргентина) па календарот е видно променет од првично планираниот, надлежние се уште немаат датум за одржување на трката во Шпанија. Се очекува наскоро да биде објавен новиот календар, а се поизвесно е дека ќе бидат одложени и трките кои треба да се возат во Франција на 17-ти мај, а потоа и легендарната Муџело на 31-ви мај.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – кои од вечерва се намалуваат за, 3.00, 4.50, односно 5.00 денари!

Honda Rebel крузерите добија подобрувања за сезоната 2020.

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Регулаторната Комисија за Енергетика значително ги намали малопродажните цени на горивата.

Заради Корона вирусот МотоГП класата никако да започне, по првичното откажување на трката во Катар следуваше и одложување на Тајланд, потоа и Америка, а денеска беше одложена и трката во Аргентина.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 12 Јуни 2020 - 13 Јуни 2020
  • Нов Парк
  • Свети Николе

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.