Мотоцикли

Шпиунски фотки од новата Yamaha MT-07

Овие фотографии ни покажуваат дека Yamaha планира да направи промени на нивниот ултра популарен модел MT-07.

Следете нè на:

 

Овие фотографии ни покажуваат дека Yamaha планира да направи промени на нивниот ултра популарен модел MT-07. Со измените, мотоциклот би требало да се изнедначи со се подобрата конкуренција.

Прв пат преставен во 2014 година овој  689cc crossplane-cranked parallel twin мотоцикл воодушеви многумина благодарение на тоа што е лесен и забавен за возење.

yamaha mt 07 02 txt 1 21 06

Однадвор изгледа дека нема промени кај моторот но сепак можно е да има некои измени внатре со оглед на тоа дека мора да биде во согласност со Euro 5 правилата. Постои можност кај овој модел Yamaha да го вметне нивниот „variable valve timing “ систем кој веќе го имаме видено кај најновиот R125.

Таблата со податоци изгледа дека е нова и е малку поголема отколку кај актуелниот модел.Ривалите на MT-07 веќе напредуваат во овој сегмент а моделите како што е KTM 790 Duke веќе има TFT екран на кој можете да го приклучите вашиот телефон.

Бидејќи овој мотоцикл е наменет за помладата генерација на возачи, очекуваме и Yamaha да направи нешто слично. Сепак, можно е да станува збор само за поголема верзија на нивниот LCD екран со цел да се намалат трошоците.

yamaha mt 07 06 txt 2 21 06

Предните светла кај овој модел се нови а од она што можеме да го видиме вилушката останува иста. Можеме да забележиме и промени кај сопирачките што ни навестува дека можеби овој мотоцикл ќе има ABS сопирачки.

Со оглед на тоа дека  MT-07 беше преставен минатата година големи се шансите овој мотоцикл да биде преставен во 2021 година, кога сите нови мотоцикли ќе мора да бидат во согласност со Euro 5 стандардот.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Фабио Куартараро вели дека следната етапа од неговата MotoGP кариера е да има добра борба со Маркез и Роси.

Алваро Баутиста ја започна втората трка во Лагуна Сека но се повлече после еден круг поради болки во рамото.

Џонатан Реа победи на Tissot-Superpole трката која се возеше во Лагуна Сека. На втората трка од WorldSBK на која победи возачот ка Ducati, Чез Дејвис, Реа заврши на втората позиција.

Серез ќе добие нов асвалт, а во Македонија не се ни спомнува изградбата на тркачка патека од која бенефит би имале сите.

Ова не е стандарниот модел на кој сите сме навикнати.

Помеѓу фотографиите, гласините и веќе потврдените модели, не може со прецизност да се каже точно кои мотоцикли би можеле да ги очекуваме на пазарот.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

  • 10 Август 2019 - 10 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Битола

  • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Прилеп

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.