Мотоцикли

Прв преглед: 2020 MV Agusta Superveloce 800

MV Agusta Superveloce 800 концептот ги постави стандардите за тоа како треба да изгледа еден neo-classic мотоцикл. Сега добивме потврда дека машината ќе се најде во производство.

Следете нè на:

 

MV Agusta Superveloce 800 концептот ги постави стандардите за тоа како треба да изгледа еден neo-classic мотоцикл. Сега добивме потврда дека машината ќе се најде во производство.

На мото шоуто EICMA минатата година, MV Agusta го престави прекрасниот Superveloce 800. Мотоциклот веднаш стана голем хит кај публиката, благодарение на неговиот футуристички изглед и дизајн.

Италијанската компанија најави дека во 2020 година на пазарот ќе се најде лимитирана верзија од оваа машина. Продукциската верзија се базира на F800 и ќе биде достапна во две варијанти. Првиот е стандардна верзија додека пак вториот е Seri Oro. Втората верзија ќе има панели изработени од јаглеродни влакна и црвена и црна боја.

MV Agusta Superveloce 800 txt 1 05 11

И двата мотоцикли го имаат истиот три цилиндричен мотор кој има 145hp and 65 lb-ft of torque. Superveloce е опремен и со MVICS 2.0 електронски пакет. Сепак, тука ќе недостига целосната IMU поддршка која може да се најде кај четири цилиндричните мотоцикли. Моторицклот сепак ќе има контрола на тракцијата како и моторно сопирање.

Суспензијата ја комплетираат Marzocchi вилушката како и задниот амортизер од Sachs. Superveloce 800 исто така има и Alcantara кожно седиште, контрола на патувањето како и D.I.D ланец. Ќе биде достапен во две бои: бела и црвена.

MV Agusta Superveloce 800 txt 2 05 11

Цената на овој MV изнесува 20 000 евра (22 300 долари). Какво е вашето мислење за Supervoloce 800?

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

На 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје ќе се одржи првата трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

Со денешната одлука на Дорна се откажани трките во Германија (Захсенринг), Холандија (Асен) и Финска (КимиРинг).

90-та трка која требаше да се вози на патеката Асен на 28-ми јуни официјално е одложена.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.