Мотоцикли

MV Agusta Rush 1000 во Европа ќе се продава по цена од 34 000 евра

Доколку бевте дел од EICMA мото шоуто во Милано, тогаш сигурно со некој од присутните зборувавте за MV Agusta Rush 1000.

Следете нè на:

Доколку бевте дел од EICMA мото шоуто во Милано, тогаш сигурно со некој од присутните зборувавте за MV Agusta Rush 1000.

Доколку бевте дел од EICMA мото шоуто во Милано, тогаш сигурно со некој од присутните зборувавте за MV Agusta Rush 1000. Специјалната верзија на MV Agusta Brutale 1000 ги привлече погледите на присутните и веруваме дека Италијанската компанија нема да има никаков проблем при продажбата на оваа машина.

А сега ја знаеме и цената по која овој мотоцикл ќе се продава на пазарот во Европа. Таа изнесува 34 000 евра.

Во моментов се уште не е позната цената на овој модел во САД но можеме да очекуваме дека ќе биде нешто повеќе од 37 000 долари. За оваа сума добивате неколку подобрувања на основниот Brutale 1000RR пакет. Со новиот издув, MV Agusta Rush 1000 добива 209 коњски сили. За креирање на издувот задолжени беа SC-Project, суспензијата е од Öhlins а напред имаме 320 милиметарски дискови од Brembo.

Нас најголем впечаток ни остави штитникот на задното тркало кој е изработен од јаглеродни влакна. Неговата задача е да го штити алуминиумското тркало.

Очекувајте го MV Agusta Rush 1000 во продавниците на почетокот на мај 2020 година.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Патеката Брно ќе биде домаќин на четвртата рунда од МотоГП шампионатот, односно трета трка во најсилната ГП класа.

Во текот на вчерашнито ден на Марк Маркез му била извршена втора операција во болницата во Барселона.

Со денешното соопштение челниците на Дорна, ФИМ и ИРТА ставија крај на шпекулациите за годинешниот шампионат, отпаѓаат Аргентина, Тајланд и Малезија, а во календарот е додадена трка на 22 ноември на патека која дополнително ќе биде објавена но ќе биде во Европа.

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Сезоната во брзински мотоциклизам требаше веќе да биде во полн ек, но заради пандемијата со вирусот исто како и во Светски рамки и локалните шампионати беа одложени. Разговараме со Хрситијан Бузалковски за актуелната состојба и неговите размислувања за претстојната сезона.

Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти. Ако пак сакате подолга авантура, тогаш Africa Twin Adventure Sports ES моделите се одлична опција за вас со оглед на тоа дека имаат дополнителна опрема, електронски контролирана суспензија, прилагодливо ветробранско стакло, поголем резервоар за гориво и уште неколку други додатоци.

Реклами

Листа на мото настани

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.