Мотоцикли

Ducati Multistrada V2 и V2S наместо досегашната 950ка

Во првата од најавените 6 промоции вчера Ducati ја претсави освежената верзија на помалата Multistrada која сега се вика V2. 

Следете нè на:

Во првата од најавените 6 промоции вчера Ducati ја претсави освежената верзија на помалата Multistrada која сега се вика V2. 

MTS V2 MY22 Studio Grigia 03 Gallery 1920x1080

Иако Ducati се обидува да ни го сврти вниманието да мислиме дека којзнае колку промени внеле во овој мотор, сепак станува збор за освежување и подобрување на постоечкиот, веќе успешен, модел. Накратко V2 и V2S се за малку полесни, малку пониски и малку помазни во работењето од своите претходници. Но, по се изгледа клучната разлика е понудата на црна верзија, која навистина изгледа одлично. 

093021 2022 Ducati Multistrada V2S Grey DYN 120 UC338673 High 768x512

Добро, може да се оди и подетално со промените. Вкупната тежина е помала за околу 5 килограми, седиштето и суспензијата можат да го симнат седиштето на овој турер до 790мм а помазното и попрецизно работење на моторт се должи на новиот менувач и квачило.  

ducati multistrada v2 14

V2 и V2S ќе бидат достани и со ограничување на моќноста на моторот на 35kW за да може да се вози со A2 возачка дозвола. Уште една новина се новите лед задни светла кои трепкаат при нагло запирање, функиција која е достапна само на S моделот a иницијално беше вклучена во V4 верзијата. 

MTS V2 MY22 Studio 02 Gallery 1920x1080

Што би можеле друго да подобрите на моторт за кој сите се согласни дека е совршен баланс спортист и турер. Па да, може да му дадете и нова боја за да се разликува од претходните. Ducati Multistrada V2S сега е достапен и во темно сива/црна боја со црвени акцентирани делови и бандажи. 

Официјални цени уште нема.  

Би можело да ве интересира

Како што најави пред некоја недела, Honda го претстави својот нов турер на база на Africa Twic - NT1100

Асоцијацијата Железен задник или оригинално именувана Iron Butt Association е организација посветена на безбедни и долги патувања со мотор. Глобално има повеќе од 75.000 членови, а оваа есен, го доби и првиот член од Македонија.

Минатата недела, според најавата, во јавност се појави втората епизода од серијалот на Ducati новитети најавен пред еден месец. Овој пат во епизодата Mark your roots претставени беа два нови модели Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO и Ducati Scrambler Urban Motard. 

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Да, добро прочита Kawasaki официјлано најави хибриден мотор кој, се разбира, комбинира електрична енергија и стандарден мотор со внатрешно согорување. 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.