Мотоцикли

Ducati World Première 2022

Во свој стил, Дукати го привлече вниманието со најва за своите новитети а 2022 година. Доаѓа DesertX. 

Следете нè на:

Во свој стил, Дукати го привлече вниманието со најва за своите новитети а 2022 година. Доаѓа DesertX. 

ducati desertx

Понекогаш се чини што и да направи Дукати сите со возбуда следат.. ама мајсторите на занаетот не е дека само прават нешто. Кога прават, во духот на италијансакта култура тоа го прават со стил. Минатата недела тие најавија светкса премиера во 6 дела. 6 новитети, 6 лајвстримови на нивните дигитални канали, 6 премиери. 

Си го имениваа како Ducati World Première 2022 и првата епизода ја најавија за крајот на овој месец, 30 септември. Распоредеот е следен:

- Еп. 1 | Your everyday wonder - 30 септември, 16 часот.

- Еп. 2 | Mark your roots - 14 октомври, 16 часот.

- Еп. 3 | Rule all mountains - 28 октомври, 16 часот.

- Еп. 4 | A new fighter in town - 11 ноември, 16 часот.

- Еп. 5 | The evolution of speed - 25 ноември, 16 часот.

- Еп. 6 | Dream Wilder – DesertX - 9 декември, 16 часот.

Кулминацијата секако ќе биде новиот DesertX кој како концепт беше прв пат претставен во ноември 2019 година.  Станува збор за адвенчр модел дизјаниран со фокус на оффроуд можностите, нова шасија со 21 инчно предно тркало и водено ладен 937cc Testastretta агрегат. 

ducati desert x concept 1

Би можело да ве интересира

Како што најави пред некоја недела, Honda го претстави својот нов турер на база на Africa Twic - NT1100

Асоцијацијата Железен задник или оригинално именувана Iron Butt Association е организација посветена на безбедни и долги патувања со мотор. Глобално има повеќе од 75.000 членови, а оваа есен, го доби и првиот член од Македонија.

Минатата недела, според најавата, во јавност се појави втората епизода од серијалот на Ducati новитети најавен пред еден месец. Овој пат во епизодата Mark your roots претставени беа два нови модели Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO и Ducati Scrambler Urban Motard. 

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Да, добро прочита Kawasaki официјлано најави хибриден мотор кој, се разбира, комбинира електрична енергија и стандарден мотор со внатрешно согорување. 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.