Мотоцикли

Damon Hypersport Pro се продаде за само четири дена

Иновативниот Damon Hypersport Pro се продаде за само четири дена а Канадската компанија откри дека планира да инвестира во негово производство.

Следете нè на:

Иновативниот Damon Hypersport Pro се продаде за само четири дена а Канадската компанија откри дека планира да инвестира во негово производство.

Првата пратка од новиот Damon Hypersport Pro според информациите се продаде за само четири дена. Ова ја натера компанијата да вложи дополнителни средства во негово производство.

Канадската старт ап компанија стана една од најозборуваните за време на „Consumer Electronics“ шоуто кое се оддржа во Лас Вегас минатата година кога за прв пат го претстави електричниот супербајк, Hypersport, кој има високите перформанси и нула емисија на штетни гасови.

Машината има 200 коњски сили и максимална брзина од 321 км/ч. Со едно полнење можете да поминете помеѓу 300 и 400 километри. Благодарение на радарот кој го има овој мотоцикл, возачот има целосен преглед на околината околу него. А мораме да признаеме и дека неговиот изглед е навистина фантастичен.

Damon txt 12 02

Иако воопшто не е ефтин, верзијата Pro изнесува 39,995 долари, потенцијалните купувачи се импресионирани и веќе почнаа со купување. Веднаш беа продадени 25 модели а тоа ги натера првите луѓе на компанијата сериозно да размислат за развојот на Hypersport Pro.

Во интервју за Proactive, извршниот директор на компанијата, Џеј Жиру, вели дека мотоциклите ќе пристигнат за година и половина и дека нивната фабрика во Ванкувер може да произведе 1500 машини годишно. Веќе има планови и да се зголеми бројот на вработени од 50 на 100 лица.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Патеката Брно ќе биде домаќин на четвртата рунда од МотоГП шампионатот, односно трета трка во најсилната ГП класа.

Во текот на вчерашнито ден на Марк Маркез му била извршена втора операција во болницата во Барселона.

Со денешното соопштение челниците на Дорна, ФИМ и ИРТА ставија крај на шпекулациите за годинешниот шампионат, отпаѓаат Аргентина, Тајланд и Малезија, а во календарот е додадена трка на 22 ноември на патека која дополнително ќе биде објавена но ќе биде во Европа.

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Сезоната во брзински мотоциклизам требаше веќе да биде во полн ек, но заради пандемијата со вирусот исто како и во Светски рамки и локалните шампионати беа одложени. Разговараме со Хрситијан Бузалковски за актуелната состојба и неговите размислувања за претстојната сезона.

Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти. Ако пак сакате подолга авантура, тогаш Africa Twin Adventure Sports ES моделите се одлична опција за вас со оглед на тоа дека имаат дополнителна опрема, електронски контролирана суспензија, прилагодливо ветробранско стакло, поголем резервоар за гориво и уште неколку други додатоци.

Реклами

Листа на мото настани

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.