Мотоцикли

Неверојатниот Lazareth ќе се продава по цена од 100 000 евра

Со цена од 100 000 евра, LM 410 е најновата креација на екстремни машини кои ни доаѓаат од Лазарет.

Следете нè на:

 

Со цена од 100 000 евра, LM 410 е најновата креација на екстремни машини кои ни доаѓаат од Лазарет.

Овој чуден мотоцикл со четири тркала кој го гледате пред вас е LM 410, најновиот производ на францускиот креатор Лудовик Лазарет. Машината покрај тоа што има четири тркала, опремена е и со 998cc Yamaha R1 мотор.

Со цена од 100 000 евра, LM 410 е најновата креација на екстремни машини кои ни доаѓаат од Лазарет. Претходната машина имаше 470bhp Maserati V8 автомобилски мотор и беше сензација за времe на мото шоуто во Женева во 2016-та година.

Неколку факти за LM 410

 • Механизам со 4 тркала кои се навалуваат
 • Мотор од Yamaha R1
 • Лимитирана серија од само 10 мотоцикли
 • Цена од €100,000

А со оглед на тоа дека речиси и да нема шанси да биде дозволено мотоциклот да се вози на улица, од компанијата одлучија да креираат послаба верзија од која ќе бидат произведени само 10 примероци.

lm410 3 1600x1200R

Лазарет вели: „LM 410 ги има карактеристиките на LM 847 но е многу поконвенционален. Дизајниран е да биде полесен, полесно да се управува и да биде достапен за што е можно повеќе луѓе.“

Таинствениопт французин засега не сака да открие повеќе технички информации за мотоциклот. Но од она што можеме да го видиме, LM 410 е значително полесен од верзијата која беше опремена со мотор на Maserati.

Овој мотоцикл исто така има и механизам кој е идентичен со оној кој може да се најде кај LM 847 и кој овозможува тркалата постојано да имаат контакт со површината, дури и кога мотоциклот е навален.

Единствен детал кој ни е познат во моментов е цената на оваа машина и која изнесува околу 100 000 евра. А ако ова не е доволно екстремно за вас, што велите за другиот проект на Лазарет - LMV 496, машина која со помош на ротирачки, џет мотори, ќе се трансформира во летало!

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – кои од вечерва се намалуваат за, 3.00, 4.50, односно 5.00 денари!

Honda Rebel крузерите добија подобрувања за сезоната 2020.

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Регулаторната Комисија за Енергетика значително ги намали малопродажните цени на горивата.

Заради Корона вирусот МотоГП класата никако да започне, по првичното откажување на трката во Катар следуваше и одложување на Тајланд, потоа и Америка, а денеска беше одложена и трката во Аргентина.

Реклами

Листа на мото настани

 • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
 • 12 Другари
 • Ваташа, Кавадарци

 • 12 Јуни 2020 - 13 Јуни 2020
 • Нов Парк
 • Свети Николе

 • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
 • Club house
 • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.