Домашни

Kawasaki Lime Green Edition by Motul 10W-40 - ново масло за мотоцикли Kawasaki

Motul е официјален партнер на мотоциклите Kawasaki во Германија и соработката помеѓу Motul и Kawasaki резултираше во целосно ново масло, развиено исклучиво за мотоцикли Kawasaki - Kawasaki Lime Green Edition Motul 10W-40 - сега достапно во Македонија!

Следете нè на:

Motul е официјален партнер на мотоциклите Kawasaki во Германија и соработката помеѓу Motul и Kawasaki резултираше во целосно ново масло, развиено исклучиво за мотоцикли Kawasaki - Kawasaki Lime Green Edition Motul 10W-40 - сега достапно во Македонија!

Со развојот на новото масло, двете марки ја интензивираа соработката, на задоволство на многу ентузијасти на мотоцикли Кавасаки. Карактеристиката на шишето со новото масло е скриена во зелената боја и специфичниот мирис на лимета. Специјално адаптиран за Kawasaki, тоа е наменето за четиритактни мотоцикли, базирано на добро познатата технологија заснована на естери Motul Technosynthese®. Новото масло на база на естер со единствена синтетичка технологија обезбедува исклучителни перформанси.

Rick Parker Motografie 2020 08 03 MOTUL 035

Ги гарантира својствата против абење и отпорноста на филмот за масло на високи температури, со што се нуди одлична заштита од абење при големи брзини, обезбедувајќи издржливост и максимална заштита за моторите и преносите на мотоциклите. Друга новина е што спецификацијата на ова масло нуди најдобро ниво на триење за да се обезбеди непречена промена на брзината без лизгање во сите три режими на возење. Ова особено се однесува на стартување на мотоциклот, забрзувањето и максималната брзина. За време на развојот на зеленото издание на Kawasaki Lime Green Edition by Motul 10W-40, посебен акцент беше ставен на високите стандарди за изведба, сè со желба и цел да се произведе највисок квалитет на масло што можат да го набават сопствениците на мотоцикли Kawasaki.

Rick Parker Motografie 2020 08 04 MOTUL 666

Индивидуалниот пристап кон развојот на новото масло беше исклучително важен затоа што навивачите и сопствениците на Кавасаки, покрај тоа што нудат сигурна заштита на моторот и менувачот, нудат уште поголема забава при возењето. Мотул успешно користи моторни масла базирани на естер со високи перформанси со децении, особено во трките со мотори. На секој километар на патеката, експертите на Motul преминуваат кон технолошки развој и подобрување на перформансите, што е препознаено и од крајните корисници.

Rick Parker Motografie 2020 08 03 MOTUL 007

Знаењето и искуството стекнато на бројни трки во голема мера придонесуваат за понатамошен развој на најквалитетните масла што се пласираат на пазарот. Токму од овој развоен технолошки процес и искуствата обезбедени од тркачките патеки и екстремните услови на кои се изложени маслата, мотоциклистите имаат голема корист во секојдневниот сообраќај. Објавувањето на Kawasaki Lime Green Edition by Motul 10W-40е задолжително за секој вистински убител на мотоцикли Kawasaki.

Достапно во овластени дистрибутери на Kawasaki:

  • Динамикс доо. ,Френклин Рузвелт бб, 1000 Скопје
  • Мото-Пром дооел., Ул. "7ми Ноември" бб, 1480 Гевгелија

Би можело да ве интересира

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Не гледаме секој ден радикално нови концепти на дизјн на мотори, а уште поретко гледаме концепти кои се вистински а не само некоја компјутерска визија. White Motorcycle Concepts стои на втората страна и ова лето храбо претстави комплетно нов концепт кој ги остави сите без здив.

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Франко Морбидели потврди дека постигнале договор со фабричкиот тим на Јамаха за до крајот на 2023 година. 

Убави инфорамции доаѓаат од CFMOTO Македонија. На 25.09, сабота, со почеток во 09.00ч. во Скопје тие организираат тест возење на сите модели кои се достапни во продажниот салон.
Реклами

Листа на мото настани

  • 25 Септември 2021 - 25 Септември 2021
  • Спортски аеродром Аџитепе

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.