Првиот Italian Open Moto Day, настан посветен на промоција на италијанската мото индустрија во организација на Амбасадата на Р.Италија и ДИНАМИКС, ќе се одржи на 8 јули, на паркингот на средно Водно, од 18.00 до 23.00 часот. 

Од 18 до 20.00 љубителите на мотори и брзина ќе имаат можност за запознавање со моторите и тест возење.

FB Post Ducati 1

Во 20.00 часот настанот ќе го отворат Амбасадорот на Италија, Н.Е. Андреа Силвестри и Сашко Коцев, кои на уникатен и забавен начин ќе ги претстават најновите модели VESPA GTS 75th, Moto GUZZI V7 Stone Centenario, и Ducati Monster. 

Од 21.00 следат два часа дружење, забава  и уживање со италијанска рок музика, италијанска храна и пијалоци! 

FB Post Vespa 1

Ве очекуваме! Бидете дел од  Italian Open Moto Day 2021!

Back To Top

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.