WSBK

Викендов се одлучува WSBK шампионот

После 6 сезони имаме неизвесен финиш пред последниот викенд во Малезија. Razgatlioglu или Rea? Кој ќе биде шампион оваа година?

Следете нè на:

После 6 сезони имаме неизвесен финиш пред последниот викенд во Малезија. Razgatlioglu или Rea? Кој ќе биде шампион оваа година?

toprak rea full

Изминатите години не дека не биле возбудливи завршниците во WSBK шампионатот, но ниту една не била доведена до последниот викенд. Оваа година разликата помеѓу првиот, Toprak Razgatlioglu и актуелниот шампион Jonhatan Rea по изозени 12 рунди и 35 трки е само 30 поени. Разлика која е доволно блиску да овозможи возбуда викендов кој ни претстои. Разлика која на минатите викенди во повеќе наврати не била доволна да му ја зачува позицијата на лидерот. 

За титулата ќе се вози на нова патека во Малезија - Pertamina Mandalika International Circuit. Атрактиванта локација само придонесува за поголема рамноправност во битката затоа што ниту еден возач досега нема возено, а првичните подготовки се одвиваат со помош на дронски снимки и компјутерски графики.  

Би можело да ве интересира

Денес на патеката Забел, Ст. Нагоричане се одржа третата и последна за оваа година трка во ендуро натпреварувањата. 

ОК Холивуд знае да не “отруе” со кованици создадени од имињата на познатите парови, но ја сфаќате аналогијата, нели? 

Можно ли е да се подобри моторот кој е ионака еден од најдобрите во среднотешката Adventure класа?

Откако кренаа голема галама по социјалните медиуми пред некоја недела, минатата недела потврдија дека не било се залудно. CFMoto го прикажаа во живо на саемот во Милано нивниот нов концепт SR-C21

Дали MotoGP е навистина најпосакуваниот мото шампионат меѓу возачите? 

MV Agusta преку проектот Lucky Explorer влегува во популарната Adventure категорија!

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.