Вести од светот

Валентино Роси ужива на одмор во Хрватска со девојката

Еден од најславните мотоциклисти во светот, Валентино Роси, моментално се наоѓа на летување во Хрватска, во друштво на неговата девојка Франческа Софија Новело.

Следете нè на:

 

Еден од најславните мотоциклисти во светот, Валентино Роси, моментално се наоѓа на летување во Хрватска, во друштво на неговата девојка Франческа Софија Новело.

На Instagram Роси објави неколку фотографии од Хвар, а објавите на неговата девојка открија дека уживаат во одморот.

rossi1 1626268322

„Едно од најдобрите искуства во мојот живот“, напиша 26-годишната манекенка.

Валентино Роси е повеќекратен светски шампион во мотоциклизам. Има освоено 9 шампионски титули и е еден од најуспешните возачи на мото трки на сите времиња.

Франческа е познат топ модел за рекламирање долна облека. Пред врската со 42-годишниот Роси, таа често објавуваше разголени фотографии, но како што стана нивната врска посериозна, така фотографиите беа отстранети од нејзиниот Instagram.

Парот се запозна на трка, Франческа од 19 години почна да се појавува на светските мото трки, со што и започна нејзината кариера.

„Тоа беше работа како и секоја друга. Фаза во мојата кариера на којашто сум горда. Кога имате 19 години не е лесно да работите со луѓе кои ве гледаат во задник додека минувате или ве допираат по задникот додека се фотографирате. Мото-спортот е машка средина, затоа мора да бидете свесни на себе“, изјави во една прилика.

Извор: Kajgana

Би можело да ве интересира

И покрај тоа што челниците на KTM во 2015 година најавија дека нема повеќе да прават супер брзи мотори кои припаѓаат на патеките а не на улиците, сепак еве демант, барем во некоја рака. 

Дани Педроса, сега тест возачот на Red Bull KTM Factory Racing за прв пат на патеката во Австрија ќе се појави со KTM RC16 во натпреварувачка конкуренција. 

Givi во својата богата понуда вклучи и универзално светло чија задача ќе биде да ја осветлува внатрешноста на вашиот куфер. 

Од чилеанскиот Каретера аустрал до украинските карпати, од канадските прерии до европските најпопуларни места за возење, глобалната мото заедница за прв пат се обедини и возеше, и виртуелно и физички, на првиот THE WORLD ADVENTURE WEEK организиран од страна на KTM и апликацијата Riser.

После првичните гласини и калкулации се поизвесна е иднината на Данило Петручи која би продолжила во WorldSBK шампионатот.

На сите ни е познато дека светскиот тенисер бр. 1 подолго време има соработка со Peugeot. А они кои ја следат оваа компанија знаат дека таа интензивно се обидува да се ребрендира и репозиционира со својата гама на две тркала, особено по комплетното преземање од страна на индискиот конгломерат Mahindra. 

Реклами

Листа на мото настани

  • 30 Јули 2021 - 01 Август 2021
  • Мотодом Џинка
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.