Вести од светот

После 50 години Motorcycle Consumer News повеќе не постои

Се повеќе се намалува бројот на магазини посветени на мотоциклите.  Последен во низата е Motorcycle Consumer News, кој на почетокот на овој месец и официјано престана да постои.

Следете нè на:

 

Се повеќе се намалува бројот на магазини посветени на мотоциклите.  Последен во низата е Motorcycle Consumer News, кој на почетокот на овој месец и официјано престана да постои.

Магазинот постоеше 50 години и се одликуваше со 100% поддршка од претплатниците и немаше реклами.

msnews

Motorcycle Consumer News, каков што ние го знаеме, се појави во 1991 година но публикацијата потекнува од 1969 година. Тогаш беше позната под името Road Rider.

Списанието обезбедуваше вистински извештаи за мотоциклите и имаше строги упатства до кои мораа да се придржуваат сите вработени. Тоа беше и една од карактеристиките кои го идзвојуваа со споредба со останатите вакви слични магазни.

За жал, списанието имаше тешка трансформација во дигиталниот свет, а моделот на претплата не се покажа како ефективен за денешниот онлајн свет. Тоа значеше намалување на приходите што пак не донесе до овој исход.

Во време кога традиционалните медиуми само пренесуваат соопштенија и велат дека тоа се истражувачки приказни, повеќе од било кога досега, потребно е да се слушне независниот глас на новинарите кои го следат мотоциклизмот.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Откако се појави скица од новиот дизајн, јасно можеме да видиме како би изгледал новиот мотоцикл.

Андреа Довициозо одби да потврди дали ќе остане во Ducati и по завршувањето на сезоната 2020 откако се појавија гласини дека во текот на зимската пауза, тимот имал разговори со неколку возачи.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

„Ако продолжиме да работиме напорно исто како и во изминативе 16 месеци, ќе имаме добра сезона“ - Џек Милер.

HRC тимот денеска објави дека Маркез ставил потпис на нов договор со кој шпанскиот возач останува во тимот до 2024 година.

Тимот на КТМ го претстави новиот мотор со кој ќе се натпреварува во МотоГП шампионатот.

Реклами

Листа на мото настани

 • 22 Февруари 2020 - 22 Февруари 2020
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 14 Март 2020 - 14 Март 2020
 • Beertija Pub
 • Frederik Shopen 4, 1000 Skopje

 • 28 Март 2020 - 28 Март 2020
 • Bad Boys Bar
 • Кочани

 • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
 • Club house
 • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.