Вести од светот

Група обвинета за опасно возење откако беше објавена GoPro видео снимка

Група на возачи од Шпанија кои се движеа со 200 км/ч , за само четири минути направија 2 кривични дела и 39 прекршоци.

Следете нè на:

 

Група на возачи од Шпанија кои се движеа со 200 км/ч , за само четири минути направија 2 кривични дела и 39 прекршоци.

Сите сме го правеле тоа. Убаво време, чист пат пред нас и веднаш се чувствува адреналинот. Овие услови на патот го прават групното возење навистина лесно.

speeding motorcycles

Се чини дека токму тоа било и случајот со оваа група на возачи, кои уживаа во убавото време во Шпанија. Но проблемите настанаа кога еден од нив одлучи да ја вклучи GoPro камерата и да снима се што се случува.

А наместо снимката да ја чува за себе, тој одлучи да ја сподели на социјалните мрежи. Ова пак предизвика големи проблеми за него и за неговите колеги.

https://youtu.be/GCrJ7HsUyUY

Во четири минутното видео можеме да видиме како возачите се движат со брзина од 200км/ч на место каде е дозволено 90 км/ч. Возачите си добија казна од 14.100 евра како и 132 казнени поени.

Полицијата во Ла Риоха, Шпанија, почна да го анализира видеото веднаш штом тоа се појави на интернет. А за само четири минути возачите направија 2 кривични дела и 39 прекршоци.

На двајца од возачите им се заканува затворска казна поради невнимателно возење и надминување на дозволената брзина.

Мислам дека слободно можеме да кажеме дека никогаш повеќе нема да помислат да се снимаат додека возат.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Откако се појави скица од новиот дизајн, јасно можеме да видиме како би изгледал новиот мотоцикл.

Андреа Довициозо одби да потврди дали ќе остане во Ducati и по завршувањето на сезоната 2020 откако се појавија гласини дека во текот на зимската пауза, тимот имал разговори со неколку возачи.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

„Ако продолжиме да работиме напорно исто како и во изминативе 16 месеци, ќе имаме добра сезона“ - Џек Милер.

HRC тимот денеска објави дека Маркез ставил потпис на нов договор со кој шпанскиот возач останува во тимот до 2024 година.

Тимот на КТМ го претстави новиот мотор со кој ќе се натпреварува во МотоГП шампионатот.

Реклами

Листа на мото настани

 • 22 Февруари 2020 - 22 Февруари 2020
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 14 Март 2020 - 14 Март 2020
 • Beertija Pub
 • Frederik Shopen 4, 1000 Skopje

 • 28 Март 2020 - 28 Март 2020
 • Bad Boys Bar
 • Кочани

 • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
 • Club house
 • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.