Вести од светот

Група обвинета за опасно возење откако беше објавена GoPro видео снимка

Група на возачи од Шпанија кои се движеа со 200 км/ч , за само четири минути направија 2 кривични дела и 39 прекршоци.

Следете нè на:

 

Група на возачи од Шпанија кои се движеа со 200 км/ч , за само четири минути направија 2 кривични дела и 39 прекршоци.

Сите сме го правеле тоа. Убаво време, чист пат пред нас и веднаш се чувствува адреналинот. Овие услови на патот го прават групното возење навистина лесно.

speeding motorcycles

Се чини дека токму тоа било и случајот со оваа група на возачи, кои уживаа во убавото време во Шпанија. Но проблемите настанаа кога еден од нив одлучи да ја вклучи GoPro камерата и да снима се што се случува.

А наместо снимката да ја чува за себе, тој одлучи да ја сподели на социјалните мрежи. Ова пак предизвика големи проблеми за него и за неговите колеги.

https://youtu.be/GCrJ7HsUyUY

Во четири минутното видео можеме да видиме како возачите се движат со брзина од 200км/ч на место каде е дозволено 90 км/ч. Возачите си добија казна од 14.100 евра како и 132 казнени поени.

Полицијата во Ла Риоха, Шпанија, почна да го анализира видеото веднаш штом тоа се појави на интернет. А за само четири минути возачите направија 2 кривични дела и 39 прекршоци.

На двајца од возачите им се заканува затворска казна поради невнимателно возење и надминување на дозволената брзина.

Мислам дека слободно можеме да кажеме дека никогаш повеќе нема да помислат да се снимаат додека возат.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Шесткратниот MotoGP шампион Марк Маркез ја заврши евалуацијата после операцијата која му беше направена во декември.

Возачот почина за време на транспортот од Џеда до Франција.

КТМ и формално потврди дека ќе биде дел од MotoGP уште пет години а до крајот на сезоната 2026 на патеката се очекува да има четири RC16 машини.

2021 Sepang MotoGP Shakedown е префрлен во Катар.

2021 Sepang Shakedown и официјалниот MotoGP тест се откажани.

2021 Kawasaki Ninja 400 пристигнува во две верзии, со и без ABS.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.