Вести од светот

Michelin го престави „Design Your Motorcycle“ натпреварувањето

Michelin го престави „Design Your Motorcycle“.

Следете нè на:

 

Michelin го престави „Design Your Motorcycle“ натпреварувањето. Регистрацијата е веќе започната а оценувањето ќе се случи за време на EICMA мотошоуто во Милано на 5-ти ноември.

Доколку и вие сакате да станете дел, се што треба да направите е да ја пополните онлајн апликацијата и да одберете една од трите категории, врз основа на тоа каков проект сте одбрале. Категориите се: ‘Cruiser Style’, ‘Scrambler Vibes’ и ‘Bike to the Future’.

Какви мотоцикли можеме да очекуваме на EICMA?

Оваа година на мотошоуто ќе има голем број на нови мотоцикли. Подолу можете да видите дел од моделите кои ќе се појават, а наскоро на motori.com.mk ќе дознаете и повеќе информации.

Ducati Streetfighter V4 – На Pikes Peak веќе го видовме прототипот од овој модел, а на EICMA очекуваме да ја имаме и продукциската верзија.

streetfighterV4 txt 02 07

Honda Africa Twin - Очекуваме да видиме неколку подобрувања кај овој авантуристички модел.

africaTwin txt 2 02 07

KTM 390 Adventure – Малиот CC ‘dual sport’ мотоцикл наскоро ќе се најде во производство.

ktm 390 txt 3 02 07

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Дали слушнавте? Yamaha најави промени кај 2020 Yamaha YZF-R1 и 2020 Yamaha YZF-R1M а двата модели ги престави овој викенд за време на трката од WorldSBK шампионатот која се возеше во Лагуна Сека.

Електричните мотоцикли не само што го променија возачкото искуство, за некои позитивно а за некои негативно, туку тие исто така влијаеа и на самиот изглед на мотоциклите. За дизајнерите, електричните мотоцикли истовремено преставуваат предизвик но и нови можности.

Фабио Куартараро вели дека следната етапа од неговата MotoGP кариера е да има добра борба со Маркез и Роси.

Алваро Баутиста ја започна втората трка во Лагуна Сека но се повлече после еден круг поради болки во рамото.

Џонатан Реа победи на Tissot-Superpole трката која се возеше во Лагуна Сека. На втората трка од WorldSBK на која победи возачот ка Ducati, Чез Дејвис, Реа заврши на втората позиција.

Серез ќе добие нов асвалт, а во Македонија не се ни спомнува изградбата на тркачка патека од која бенефит би имале сите.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

  • 10 Август 2019 - 10 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Битола

  • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Прилеп

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.