Доминација на Британецот кој ја зголеми предноста. Фабио Ди Џианантонио повторно се најде на подиумот а Бастианини успеа да дојде до третото место.

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Сем Сандерленд е еден од фаворитите за победа на релито Дакар 2020 кое оваа година ќе се оддржи во Саудиска Арабија. КТМ веќе доминира на оваа трка и победи на последните 18 настапи.

Реклами

Листа на мото настани