Останато

Гран При легендите потврдија дека ќе настапат на трката во Силверстоун

Популарната World GP Bike Legends трка ќе се одржи на патеката во Силверстоун помеѓу 26-28 јули.

Следете нè на:

 

Добивме информација дека популарната World GP Bike Legends трка ќе се одржи на патеката во Силверстоун помеѓу 26-28 јули а веќе е потврден и настапот на поранешните Светски шампиони Вејн Гарднер, Фреди Спенсер и Рејмонд Роше.

Меѓу активностите кои ќе се одржат за време на викендот се демонстрациите на најголема брзина, ќе бидат прикажани неколку класични мотоцикли, меѓу кои неколку познати 500cc дво-тактни модели а ќе има и средби и разговори со фановите.

Silverstoun Clasic txt 14 05

Исто така ќе има и MotoWorld зона посветена на фановите на која ќе може да ја видите изложбата Dirt Quake а ќе можете и да се напиете кафе.

„Настанот кој ќе се одржи оваа година ќе биде навистина возбудлив“, изјави Гарднер. „Ќе преставиме нов мотоцикл кој има ретро изглед. Тој е брз и одличен за возење на едно тркало. Ќе имаме и две трки кои ќе се одржат во сабота и недела. Британските фанови први ќе имаат можност да ги видат мотоциклите кои ќе настапат.“

„Мотоциклите исто така ќе бидат дел и од MotoWorld изложбата. Тука фановите но и новинарите ќе можат да се сретнат и да разговараат со поранешните возачи.“

„Четири или пет производители веќе го потврдија своето учество а за време на целиот настан очекуваме да има помеѓу 15 и 20 возачи. Оваа година фановите ќе можат да ги тестираат мотоциклите. Silverstone Classic е забавен фамилијарен настан и се надевам дека ќе ве видам сите таму.“

Би можело да ве интересира

На 28, 29 и 30 Јуни за првпат на овие простори ќе се одржи женски мото камп во близина на градот Салаш, Република Србија. На него е дозволено да учествуваат само девојки. Односно, оние кои возат мотори и оние кои не возат, а ја делат истата пасија со првите.

Валентино Роси вели дека имал многу проблеми на правите делови за време на одржувањето на Француската Гран При трка а неговиот мотоцикл бил многу послаб во споредба со мотоциклите на неговите ривали.

Џек Милер во Шпанија го испроба доминантниот Ducati Panigale V4 R.

Ducati тестираат замена за 959 Panigale и неговиот v-twin мотор.

„Секој викенд учиме нешто ново. Наскоро ќе бидеме подобри“  - Хорхе Лоренцо

Дали би купиле Кинески скутер од Австриска компанија кој го има знакот на Ducati?

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 11 Мај 2019 - 11 Мај 2019
 • Фабрика Партизанка - Индустриска зона

 • 01 Јуни 2019 - 01 Јуни 2019
 • Голозинци
 • Велес

 • 02 Јуни 2019 - 02 Јуни 2019
 • Дом на млади
 • Штип

 • 07 Јуни 2019 - 08 Јуни 2019
 • Нов Парк
 • Свети Николе

 • 14 Јуни 2019 - 16 Јуни 2019
 • Кавадарци

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.