Опрема

Givi понуди ново светло за куферот на твојот мотор

Givi во својата богата понуда вклучи и универзално светло чија задача ќе биде да ја осветлува внатрешноста на вашиот куфер. 

Следете нè на:

 

Givi во својата богата понуда вклучи и универзално светло чија задача ќе биде да ја осветлува внатрешноста на вашиот куфер. 

Заглавуаш на пат, знаеш дека денот ќе заврши со поставување камп, а возењет ти е толку добро што не ти се застанува воопшто. Те фаќа темница, застануваш, се симнуваш од мотор и си помислуваш, доста е за денес, само да извадам нешто од куфер и се ќе биде во ред. Ама темница е, марфи вика дека тоа што го бараш во твојот куфер ќе биде најдолу, скриено, за никогаш да не можеш да го дофатиш. 

givi courtesy light 2

Тука доаѓа во игра новиот произовд на Givi. Соочени со вакви ситуации на италијанците им текнало да направат универзално светло (E198 INNER COURTESY LIGHT FOR CASES) чија задача ќе биде да ја осветлува внатрешноста на вашиот куфер. Кој било куфер е во игра затоа што светлото е на батерија, може да се залепи на кој и да е капак и се полни со USB. 

Досетливо, практично и се надеваме корисно. Производителот вели дека може лесно да се залепи и да стои цврсто залепено, но во исто време може истото и да се извади од своето куќиште и да се користи како рачно светло за ситуациите кога светло ви е потребно и надвор од вашиот багаж. 

Секако моторите ги „украсуваме” со голем број вакви ситници, оваа можеби навистина може да влезе во категоријата додатоци кои навистина се корисни и може да ни завршат работа. 

Би можело да ве интересира

И покрај тоа што челниците на KTM во 2015 година најавија дека нема повеќе да прават супер брзи мотори кои припаѓаат на патеките а не на улиците, сепак еве демант, барем во некоја рака. 

Дани Педроса, сега тест возачот на Red Bull KTM Factory Racing за прв пат на патеката во Австрија ќе се појави со KTM RC16 во натпреварувачка конкуренција. 

Givi во својата богата понуда вклучи и универзално светло чија задача ќе биде да ја осветлува внатрешноста на вашиот куфер. 

Од чилеанскиот Каретера аустрал до украинските карпати, од канадските прерии до европските најпопуларни места за возење, глобалната мото заедница за прв пат се обедини и возеше, и виртуелно и физички, на првиот THE WORLD ADVENTURE WEEK организиран од страна на KTM и апликацијата Riser.

После првичните гласини и калкулации се поизвесна е иднината на Данило Петручи која би продолжила во WorldSBK шампионатот.

На сите ни е познато дека светскиот тенисер бр. 1 подолго време има соработка со Peugeot. А они кои ја следат оваа компанија знаат дека таа интензивно се обидува да се ребрендира и репозиционира со својата гама на две тркала, особено по комплетното преземање од страна на индискиот конгломерат Mahindra. 

Реклами

Листа на мото настани

  • 30 Јули 2021 - 01 Август 2021
  • Мотодом Џинка
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.