MotoGP

Распоред за следење на МотоГП Портимао 2021

Викендов се вози третата трка од МотоГП шампионатот. Погледнете го распоредот за викендот и не заборавајте, МотоГП трката во недела започнува во 14 часот по наше време.

Следете нè на:

 

Викендов се вози третата трка од МотоГП шампионатот. Погледнете го распоредот за викендот и не заборавајте, МотоГП трката во недела започнува во 14 часот по наше време.

Прекрасната патека Портимао лежи во Алгарве регионот во Португалија, располага со 100.000 места за љубителите на Авто-Мото спортовите, а беше отворена во 2008-ма година.

50002 r10 ambience.big

Патеката има должина од 4,6 километри, составена е од 15 свиоци од кои 6 се леви, а 9 десни. Најдолгиот правец изнесува 969 метри, а најголемата брзина забележана на патеката изнесува 351,7 км/ч.

Рекордот на патеката е во сопственост на минатогодишниот победник Мигел Оливеира и изнесува 1'39.855

Возбудувањата започнуваат утре (петок) според следниот распоред:

Петок 16.04.2021 | Спорт Клуб 4
10:00 MOTO GP: MOTO 3 – ТРЕНИНГ 1
10:55 MOTO GP: MOTO GP – ТРЕНИНГ 1
11:55 MOTO GP: MOTO 2 – ТРЕНИНГ 1
14:15 MOTO GP: MOTO 3 – ТРЕНИНГ 2
15:10 MOTO GP: MOTO GP – ТРЕНИНГ 2
16:10 MOTO GP: MOTO 2 – ТРЕНИНГ 2

Сабота 17.04.2021 | Спорт Клуб 4
10:00 MOTO GP: MOTO 3 – ТРЕНИНГ 3
10:55 MOTO GP: MOTO GP – ТРЕНИНГ 3
11:55 MOTO GP: MOTO 2 – ТРЕНИНГ 3
13:35 MOTO GP: MOTO 3 – КВАЛИФИКАЦИИ
14:30 MOTO GP: MOTO GP – ТРЕНИНГ 4
15:10 MOTO GP: MOTO GP –  КВАЛИФИКАЦИИ
16:10 MOTO GP: MOTO 2 – КВАЛИФИКАЦИИ

Недела 18.04.2021 | Спорт Клуб 2
12:20 MOTO GP: MOTO 3 – ТРКА
14:00 MOTO GP: MOTO GP – ТРКА
15:30 MOTO GP: MOTO 2 – ТРКАБи можело да ве интересира

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин на третата трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Ривалите на Французинот добро се сеќаваат на минатата година. Но ова е 2021-ва и ништо не е гарантирано.

Хорхе Лоренцо вели дека Марк Маркез возел без никаков страв на првата трка после долгата пауза која ја имаше поради операцијата на раката. Според поранешниот шампион, лошиот баланс помеѓу предната и задната гума е главната причина за излетувањата во Портимао.

Suzuki претстави подобрена верзија на GSX-S1000. Новата машина сега е помоќна од било кога досега.

Реа и ZX-10RR беа подобри од Кал и М1 на патеката во Арагон.

Од вториот до осмиот круг има најголемо оптоварување врз сопирачките. Пред крајот на трката, притисокот врз нив се намалува за 20 проценти, велат од Brembo.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.