MotoGP

MotoGP: Распоред за следење на Michelin Grand Prix of Styria

Десетата МотоГП трка во годинешниот шампионат се вои на Red Bull Ring во Австрија. 

Следете нè на:

Десетата МотоГП трка во годинешниот шампионат се вои на Red Bull Ring во Австрија. 

МотоГП шампионатот се врати во Австрија во 2016 година после пауза од 18 години. Патеката Spielberg Red Bull Ring е сместена во прекрасниот регион Муртал во Стирија и оригинално била изградена во 1969 година.  

aerial p 20150904 00414 10 austria p 20150904 00414 hires jpeg 24bit rgb 0.big

Патеката има должина од 4,3км, а составена е од 10 свиоци од кои 7 се десни, а 3 леви. Има ширина од 13 метри, а најдолгиот правец изнесува 626м. Рекордот на патеката изнесува 1'23.827, а е во сопственост на Андреа Довициозо кој и има вкупно 4 победи на оваа патека. 

Возбудувањата во Австрија ќе се одржат според следниот распоред:

Петок 06.08.2021 | SportKlub 2
09:00 MOTO GP Styria: MOTO 3 – Тренинг 1
09:50 MOTO GP Styria: MOTO GP – Тренинг 1
10:50 MOTO GP Styria: MOTO 2 – Тренинг 1
13:15 MOTO GP Styria: MOTO 3 – Тренинг 2
14:05 MOTO GP Styria: MOTO GP – Тренинг 2
15:05 MOTO GP Styria: MOTO 2 – Тренинг 2
Сабота 07.08.2021 | SportKlub 1
09:00 MOTO GP Styria: MOTO 3 – Тренинг 3
09:50 MOTO GP Styria: MOTO GP – Тренинг 3
10:50 MOTO GP Styria: MOTO 2 – Тренинг 3
12:35 MOTO GP Styria: MOTO 3 – Квалификации
13:25 MOTO GP Styria: MOTO GP – Тренинг 4
14:05 MOTO GP Styria: MOTO GP – Квалификации
15:05 MOTO GP Styria: MOTO 2 – Квалификации
Недела 08.08.2021 | SportKlub 1
11:00 MOTO GP Styria: MOTO 3 – Трка
12:20 MOTO GP Styria: MOTO 2 – Трка
14:00 MOTO GP Styria: MOTO GP – Трка

Би можело да ве интересира

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Не гледаме секој ден радикално нови концепти на дизјн на мотори, а уште поретко гледаме концепти кои се вистински а не само некоја компјутерска визија. White Motorcycle Concepts стои на втората страна и ова лето храбо претстави комплетно нов концепт кој ги остави сите без здив.

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Франко Морбидели потврди дека постигнале договор со фабричкиот тим на Јамаха за до крајот на 2023 година. 

Убави инфорамции доаѓаат од CFMOTO Македонија. На 25.09, сабота, со почеток во 09.00ч. во Скопје тие организираат тест возење на сите модели кои се достапни во продажниот салон.
Реклами

Листа на мото настани

  • 25 Септември 2021 - 25 Септември 2021
  • Спортски аеродром Аџитепе

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.