MotoGP

Кажете му #GrazieVale на Роси во видео

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Следете нè на:

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

grazie vale

Пред нешто повеќе од два месеци Валентино Роси го најави своето повлекување од MotoGP. Се очекуваше вакво нешто веќе некое време, ама сепак ете и кога дојде ред за неговото повлекување, некако сите се надеваа дека ќе има уште... Но докоторот континуирано повотруваше, ако е конкурентен ќе продолжи да се трка, ако не е, ќе се повлече. И резултатите годинава повеќе од јасно укажуваат на тоа дека време е да се повлече. 

Можеби резултатите недостасуваат последниве години, но она што дефинитивно не недостасува се верните фанови ширум светот. Особено сега по најавата за неговото повлекување, секоја трка е последна и секаде фановите подготвуваат различни начини како да го поздрават и испратат токму него, без разлика на резултатот. 

За да им даде шанса на сите пред некој ден MotoGP и официјално ги повика сите да го испратат своето видео во кое на докторот му велат #GrazieVale на официјалната меил адреса Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Видео може да испрати секој, и тоа во 16:9 формат најдоцна до петок 29 октомври. Ние се надеваме дека ќе имаме наш човек на последната негова официјална трка во Валенсија, ама за секој случај ќе испратиме и видео. 

Нема конкретна најава што планира да прави MotoGP со овие видео снимки, ама сигирно ќе бидат јавно споделени за финалното поздравување со најголемиот MotoGP возач во историјата на спортот. 

Би можело да ве интересира

Како што најави пред некоја недела, Honda го претстави својот нов турер на база на Africa Twic - NT1100

Асоцијацијата Железен задник или оригинално именувана Iron Butt Association е организација посветена на безбедни и долги патувања со мотор. Глобално има повеќе од 75.000 членови, а оваа есен, го доби и првиот член од Македонија.

Минатата недела, според најавата, во јавност се појави втората епизода од серијалот на Ducati новитети најавен пред еден месец. Овој пат во епизодата Mark your roots претставени беа два нови модели Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO и Ducati Scrambler Urban Motard. 

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Да, добро прочита Kawasaki официјлано најави хибриден мотор кој, се разбира, комбинира електрична енергија и стандарден мотор со внатрешно согорување. 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.