Возачот на Дукати се уште се опоравува од повредата на рамото добиена во воведното коло од сезоната.

Откако заврте неколку круга како тест на патеката Мисано со Panigale V4S, возачот на Ducati Lenovo Team беше подложен на дополнителна проверка во Форли клиниката на д-р Порчелини, кој потврди дека на Бастианини ќе му требаат уште неколку недели за целосно да се опорави од повредата на десното рамо.

23 enea bastianini ds 2424.big copy

Затоа Енеа ќе ја продолжи рехабилитацијата со цел да се врати на патеката во Херез и ќе биде заменет во Тексас од Микеле Пиро.

Вчера беше соопштено дека Марк Маркез ќе ја пропушти трката во Америка.

Back To Top

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.