MotoGP

[галерија] КТМ го претстави новиот ГП мотор: 265+кс, 157кг

Тимот на КТМ го претстави новиот мотор со кој ќе се натпреварува во МотоГП шампионатот.

Следете нè на:

 

Тимот на КТМ го претстави новиот мотор со кој ќе се натпреварува во МотоГП шампионатот.

Возачите кај Red Bull KTM Factory Racing и Red Bull KTM Tech3 тимовите се одамна познати. Пол Еспергаро ја започнува четвртата година со тимот на КТМ, Бред Биндер е новајлијата во МотоГП, а за тимот на Теч3 ќе ги следиме Мигел Оливеира и новајлијата Икер Лекуона.

2020 Red Bull KTM RC16s 2

KTM втора година по ред ќе има четири RC16-ки, а оваа година сите ќе бидат со спецификација од 2020. Се работи за мотоцикли со тежина од 157 килограми кои развиваат повеќе од 265кс. 

Во продолжение и фотографиите од новите модели:

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – кои од вечерва се намалуваат за, 3.00, 4.50, односно 5.00 денари!

Honda Rebel крузерите добија подобрувања за сезоната 2020.

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Регулаторната Комисија за Енергетика значително ги намали малопродажните цени на горивата.

Заради Корона вирусот МотоГП класата никако да започне, по првичното откажување на трката во Катар следуваше и одложување на Тајланд, потоа и Америка, а денеска беше одложена и трката во Аргентина.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 12 Јуни 2020 - 13 Јуни 2020
  • Нов Парк
  • Свети Николе

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.