MotoGP

Андреа Ианоне на 7-ми јануари ќе дознае дали ќе биде казнет

Возачот на Aprilia, Андреа Ианоне, на почетокот на 2020-та година ќе дознае дали ќе добие казна и ќе му биде забрането да настапува во MotoGP.

Следете нè на:

Возачот на Aprilia, Андреа Ианоне, на почетокот на 2020-та година ќе дознае дали ќе добие казна и ќе му биде забрането да настапува во MotoGP.

За неколку недели Андреа Ианоне ќе дознае дали ќе добие казна и забрана за настап во MotoGP. Според најавите, резултатите од тестовите извршени на B примерокот ќе бидат соопштени на 7-ми јануари.

Италијанецот во моментов е суспендиран откако падна на допинг тестот кој беше извршен после Гран При трката на Малезија.  Неговата кариера сега зависи од резултатот на B примерокот. Тој ќе покаже дали суспензијата ќе биде укината и ќе може да се врати на трките или пак ќе му биде доделена казна која може да изнесува и четири години.

 DSC3066 copy copy

Според La Gazetta dello Sport, резултатот од тестот ќе биде познат на 7-ми јануари, иако, како што најавува весникот, конечната одлука би можела да биде соопштена неколку дена подоцна. Од Италијанескиот весник исто така тврдат дека во примерокот кој бил земен од Ианоне бил пронајден Дростанолон, нешто што го користат натпреварувачите во боди билдинг.

Исто така се шпекулира дека дгогата би можела да влезе во неговиот систем за време на опоравувањето од повредата на рамото која ја доби на Гран При трката на Мисано во септември.

Во моментов суспензијата која ја има Ианоне не игра голема улога со оглед на тоа дека во тек е зимската пауза. Докоглу примерокот биде негативен, тој би можел да биде дел од тимот на Aprilia на претсезонските тестови во февруари.

Доколку пак добие казна, тогаш ќе се отвори вратата за враќање на Британецот Бредли Смит во MotoGP. Поранешниот возач на Tech 3 Yamaha и KTM во моментов е тест возач на Aprilia а во 2019 година настапи на четири трки за тимот.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Патеката Брно ќе биде домаќин на четвртата рунда од МотоГП шампионатот, односно трета трка во најсилната ГП класа.

Во текот на вчерашнито ден на Марк Маркез му била извршена втора операција во болницата во Барселона.

Со денешното соопштение челниците на Дорна, ФИМ и ИРТА ставија крај на шпекулациите за годинешниот шампионат, отпаѓаат Аргентина, Тајланд и Малезија, а во календарот е додадена трка на 22 ноември на патека која дополнително ќе биде објавена но ќе биде во Европа.

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Сезоната во брзински мотоциклизам требаше веќе да биде во полн ек, но заради пандемијата со вирусот исто како и во Светски рамки и локалните шампионати беа одложени. Разговараме со Хрситијан Бузалковски за актуелната состојба и неговите размислувања за претстојната сезона.

Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти. Ако пак сакате подолга авантура, тогаш Africa Twin Adventure Sports ES моделите се одлична опција за вас со оглед на тоа дека имаат дополнителна опрема, електронски контролирана суспензија, прилагодливо ветробранско стакло, поголем резервоар за гориво и уште неколку други додатоци.

Реклами

Листа на мото настани

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.