Мотоцикли

Задното тркало на овој електричен мотоцикл е навистина уникатно

Интересен, Фински електричен мотоцикл ги има последните тестови пред да се најде во продажба на почетокот на 2020 година.

Следете нè на:

Интересен, Фински електричен мотоцикл ги има последните тестови пред да се најде во продажба на почетокот на 2020 година.

RMK E2 има уникатно задно тркало. Тоа добива напојување со помош на три кабли кои пак и помогнаа на фирмата овој мотоцикл да има тежина од 200 килограми. Компанијата тврди дека мотоциклот има 67bhp и може да достигне брзина од 169 километри на час.

Од таму велат и дека со едно полнење ќе можете да поминете помеѓу 190 и 250 километри а за само два часа ќе наполните 80 проценти од батеријата.

RMK E2 txt 3 13 08

Интересен е самиот дизајн на задното тркало а додека притискате на сопирачката, во исто време се полни и батеријата на мотоциклот. На левата трана на рачките се наоѓа задната сопирачка додека пак на десната страна е кочницата за предното тркало кое има двојни дискови.

RMK E2 исто така има модерен дизајн и најнови дигитални инструменти меѓу кои е и вградената навигација.

Мотоциклот чини 24 000 евра и веќе можете да го нарачате. Очекуваме во ноември да се појави на мото шоуто во Милано. Од компанијата велат дека до 2025 година очекуваат да произведуваат по 4000 примероци годишно.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Трката која требаше да се вози на 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје се одложува до следниот викенд, односно 14-ти јуни.

Уште една трка помалку во календарот за 2020, со денешната одлука на Дорна, и трката во Јапонија се откажува во целост.

Со денешната одлука на Дорна откажани се трките во Британија (Силверстоун) и Австралија (Филип Ајленд).

Официјално денеска беше ставен потпис на договор со кој Џек Милер ќе биде еден од возачите за фабричкиот тим на Дукати во 2021 со можност договорот да се продолжи на уште една година.

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.