Мотоцикли

Triumph Tiger 900 Bond Edition

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Следете нè на:

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Tiger900X007 RESIZE 1 1920x780

Овој специјален модел е базиран на Tiger 900 Pro моделот но секако дека има сет на промени и додатоци по кои се разликува од базичниот модел. Серијата е ограничена на само 250 произведени парчиња а секое парче доаѓа со посебна бројка и сертификат кој ја потрвдува неговата уникатност.  

Tiger900X007 CAROUSEL 1 1410x793

Визуелно моторот изгледа сосема различно од досегашните модели. Секако комбинациите на боите е во линија со брендот Џејмс Бонд со злaтни детали a самата бројка и ознака е впишана на држачите на самите рачки. Оригинална и е најавната анимација на самиот TFT екрај кој на секое вклучување на моторот ќе ве потсетува дека под себе имате уникатно парче.  

Tiger900X007 RESIZE 2 1410x793

Моторот доаѓа со Arrow пригушувач и Michelin Anakee гуми кои се одлични и за возење на нерамен терен.  

Tiger 900 Bond Edition

малку разочарувачки е дека нема никакви дополнителни геџети по урек на автомобилите во самите филмови, но што е тука е. Нарачките се отворени а цената е 16.500 британски фунти. 

Би можело да ве интересира

Како што најави пред некоја недела, Honda го претстави својот нов турер на база на Africa Twic - NT1100

Асоцијацијата Железен задник или оригинално именувана Iron Butt Association е организација посветена на безбедни и долги патувања со мотор. Глобално има повеќе од 75.000 членови, а оваа есен, го доби и првиот член од Македонија.

Минатата недела, според најавата, во јавност се појави втората епизода од серијалот на Ducati новитети најавен пред еден месец. Овој пат во епизодата Mark your roots претставени беа два нови модели Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO и Ducati Scrambler Urban Motard. 

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Да, добро прочита Kawasaki официјлано најави хибриден мотор кој, се разбира, комбинира електрична енергија и стандарден мотор со внатрешно согорување. 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.