Мотоцикли

Triumph најавува нов Tiger 850 Sport модел

Triumph објави серија фотографии на нивната страна на социјалните медиуми. На нив можат да се види новата верзија на успешниот Tiger adventure мотоцикл.

Следете нè на:

 

Triumph објави серија фотографии на нивната страна на социјалните медиуми. На нив можат да се види новата верзија на успешниот Tiger adventure мотоцикл.

Triumph само што објави серија фотографии на нивната страна на социјалните медиуми. Според она што можеме да го видиме најверојатно станува збор нова машина која е дел од успешната Tiger линија.

Triumph Tiger 1

Фотографиите не откриваат многу а Triumph успешно се обидува да ги скрие информациите. Искрено, компанијата која доаѓа од Хинкли во последниов период е навистина успешна во тоа.

Triumph Tiger 2

Од она што можеме да го видиме, предниот дел на мотоциклот ни изгледа како Tiger. Машината исто така има и свои карактеристични делови кои можат да се најдат на резервоарот за гориво, брендирајќи ја машината како 850 Sport.

Triumph Tiger 3

Останете со нас за да дознаете повеќе информации за мотоциклот.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

За време на трката во Португалија, првите три места на табелата ги освоија возачи кои настапуваат за сателитски тимови. Ова се случува прв пат по 2004 година.

Следната сезона во WSBK серијата ќе имаме поголема разновидност откако два сателитски тимови на BMW ќе се приклучат на шампионатот.

Извршена нова операција над Марк Маркез.

Почнувајќи од сезоната 2021, Suzuki ќе го добие познатиот бренд Monster Energy

Јапонската компанија работи на алтернатива на моторите со внатрешно согорување.

Оваа компјутерска фотографија е најдоброто нешто што досега го имаме видено од новиот концепт на Honda, CB1000F, кој прв пат беше најавен во март.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.