Мотоцикли

Се враќаат Buell Motorcycles

Најавени се 10 модели кои треба да пристигнат до 2024-та година.

Следете нè на:

 

Најавени се 10 модели кои треба да пристигнат до 2024-та година.

Buell Motorcycles се враќаат во бизнисот со мотоцикли откако Erik Buell Racing го купи името од Harley-Davidson. Веќе има и планови за тоа како ќе функционира фирмата а Американската компанија се надева дека до 2024 година на пазарот ќе се појават 10 модели.

Мотоциклите кои ќе ги имаат на располагање ни изгледаат познато а од компанијата велат дека ќе продолжат од онаму каде што запре EBR.

Од Buell Motorcycles велат дека ќе имаат различни мотоцикли, superbike, streetfighter, adventure-touring и dirt bike како и четири платформи.

Buell Hammerhead EBR1190RX

“Buell is back!” , изјави извршниот директор на компанијата, Бил Мелвин. „Навистина сме возбудени што се враќаме со голем асортиман на супербајк модели.“  

„Ќе започнеме со најбрзиот мотоцикл кој е произведен во Америка и мислам дека тоа е добар старт. Креираме платформи преку кои ќе можеме да создадеме повеќе туринг и авантуристички модели кои планираме потоа да станат глобални брендови. “

Секако, главното прашање кое сега се поставува е како ќе успеат да се пробијат овие мотоцикли на пазарот со оглед на економската состојба која настана поради пандемијата. Исто така, се поставува и прашањето зошто се враќаат модели кои еднаш веќе се покажаа како неуспешни.

Дали третиот обид ќе биде среќен за Buell и EBR? Само времето ќе покаже.

Би можело да ве интересира

Овој систем прв пат беше употребен на трката во Лосаил.

Во било која друга година, пад на продажбата од 10% би значело и барање на оставка од претседателот на бордот на директори на компанијата.

МотоГП тимот на Репсол Хонда во денешното соопштение го потврди враќањето на Марк Маркез на патеката.

Сите работи кај R18 крузерите на BMW се огромни.

Suzuki почна да објавува информации за GSX-S1000.

Поранешните натпреварувачи се одлични аналитичари на трките со мотоцикли. Тие разбираат како функционираат тркањето и мотоциклите и обезбедуваат фантастичен увид во спортот.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.