Мотоцикли

Поевтина Електрика: Damon престави две нови верзии на нивниот Hypersport модел

Damon престави две нови верзии на нивниот Hypersport модел. Машините имаат послаби перформанси но и нивната цена е помала.

Следете нè на:

 

Damon престави две нови верзии на нивниот Hypersport модел. Машините имаат послаби перформанси но и нивната цена е помала.

Препорачаната цена за Hypersport HS ќе изнесува 20.000 евра. Според информациите, оваа машина има 200bhp, може да помине 200 милји и има максимална брзина од 321 км/ч. Исто така има и Премиер верзија која чини 33.500 евра и која има единечна вилушка, Öhlins суспензија и Brembo сопирачкии.

damon hypersport 2

Колку само за споредба, Hypersport SX, кој има најслаби перформанси чини околу 17.000 евра. Тој има 150bhp, опсег од 150 милји и максимална брзина од 249 км/ч.

Препорачана цена за Hypersport SE изнесува 14.000 евра. Има 100bhp, опсег од 108 милји и максимална брзина од 193 км/ч.

Меѓу моделите има голема разлика и во однос на полнењето. На SE верзијата и требаат 20 минути за да наполни 80% од батеријата. Кај SX се потребни 30 минути додека пак кај основната верзија тоа време изнесува 45 минути.

damon hypersport 3

Сите модели го содржат „Copilot“ системот кој користи камери кои имаат опсег од 360 степени и кои го предупредуваат возачот доколку постои некаква опасност. „Shift“ системот пак овозможува рачките и држачите за нозе електронски да се прилагодуваат во зависност од позицијата на возење.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Шесткратниот MotoGP шампион Марк Маркез ја заврши евалуацијата после операцијата која му беше направена во декември.

Возачот почина за време на транспортот од Џеда до Франција.

КТМ и формално потврди дека ќе биде дел од MotoGP уште пет години а до крајот на сезоната 2026 на патеката се очекува да има четири RC16 машини.

2021 Sepang MotoGP Shakedown е префрлен во Катар.

2021 Sepang Shakedown и официјалниот MotoGP тест се откажани.

2021 Kawasaki Ninja 400 пристигнува во две верзии, со и без ABS.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.