Мотоцикли

Ducati го престави Diavel Lamborghini

Ducati престави лимитирана верзија на Diavel 1260 во чест на сестринската компанија, Lamborghini.

Следете нè на:

Ducati престави лимитирана верзија на Diavel 1260 во чест на сестринската компанија, Lamborghini.

Ducati Diavel Lamborghini ќе биде произведен во само 630 примероци во чест на Lamborghini кој беше формиран во 1963 година. Секој од мотоциклите ќе има компоненти изработени од јаглеродни влакна како и посебен број.

Машината е офарбана во боја наречена „Gea green“, исто како и Lamborghini Sián FKP 37 кој беше преставен минатата година. Автомобилот исто така служи и како инспирација за златната рамка, бандажи и врвот на издувот.

Diavel Lamborghini 01

Моторот е во согласност со Euro5 стандардот а машината е опремена со Öhlins суспензија напред и позади како и Brembo сопирачки. Моќноста која доаѓа од 1262cc Testastretta моторот останува иста, 159bhp with 95lb.ft of torque.

Исто така ги добивате и сите додатоци кои доаѓаат со стандардниот 1260 S, вклучувајќи up/down менувач, 6 оскен IMU како и TFT екран.

Засега се уште не се знае кога Diavel Lamborghini ќе се најде во продавниците и која ќе биде неговата цена.

Би можело да ве интересира

Како што најави пред некоја недела, Honda го претстави својот нов турер на база на Africa Twic - NT1100

Асоцијацијата Железен задник или оригинално именувана Iron Butt Association е организација посветена на безбедни и долги патувања со мотор. Глобално има повеќе од 75.000 членови, а оваа есен, го доби и првиот член од Македонија.

Минатата недела, според најавата, во јавност се појави втората епизода од серијалот на Ducati новитети најавен пред еден месец. Овој пат во епизодата Mark your roots претставени беа два нови модели Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO и Ducati Scrambler Urban Motard. 

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Да, добро прочита Kawasaki официјлано најави хибриден мотор кој, се разбира, комбинира електрична енергија и стандарден мотор со внатрешно согорување. 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.