Мотоцикли

Нови фотографи и видео од Ducati Superleggera V4

На интернет се појавија нови фотографи и видео од Ducati Superleggera V4.

Следете нè на:

На интернет се појавија нови фотографи и видео од Ducati Superleggera V4.

Само неколку часа после објавата на текстот за Ducati Superleggera V4, на интернет се појавија нови фотографи и видео од машината. И тоа е одлично бидејќи ние навистина сакаме да видиме повеќе од овој неверојатен мотоцикл.

ducati 2020

Наскоро се очекува компанијата да ја објави и цената на овој мотоцикл, кој најверојатно ќе чини околу 100 000 долари. Машината ќе биде произведена во само 500 примероци, ќе има шасија изработена од јаглеродни влакна, 152 килограми, 234 коњски сили како и издув од Акраповиќ. Доколку сте вистински љубител на мотоцикли, тогаш овие бројки ќе ве заинтересираат.

Ова ќе биде еден навистина неверојатен мотоцикл, кој ќе можете слободно да го возите по улица, а исто така ќе биде во согласност и со Euro 5 стандардот.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Патеката Брно ќе биде домаќин на четвртата рунда од МотоГП шампионатот, односно трета трка во најсилната ГП класа.

Во текот на вчерашнито ден на Марк Маркез му била извршена втора операција во болницата во Барселона.

Со денешното соопштение челниците на Дорна, ФИМ и ИРТА ставија крај на шпекулациите за годинешниот шампионат, отпаѓаат Аргентина, Тајланд и Малезија, а во календарот е додадена трка на 22 ноември на патека која дополнително ќе биде објавена но ќе биде во Европа.

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Сезоната во брзински мотоциклизам требаше веќе да биде во полн ек, но заради пандемијата со вирусот исто како и во Светски рамки и локалните шампионати беа одложени. Разговараме со Хрситијан Бузалковски за актуелната состојба и неговите размислувања за претстојната сезона.

Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти. Ако пак сакате подолга авантура, тогаш Africa Twin Adventure Sports ES моделите се одлична опција за вас со оглед на тоа дека имаат дополнителна опрема, електронски контролирана суспензија, прилагодливо ветробранско стакло, поголем резервоар за гориво и уште неколку други додатоци.

Реклами

Листа на мото настани

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.