Мотоцикли

MV Agusta Dragster RC Shining Gold – специјална верзија

MV Agusta потврди дека ќе биде произведен само еден Dragster 800 RC Shining Gold.

Следете нè на:

MV Agusta потврди дека ќе биде произведен само еден Dragster 800 RC Shining Gold.

MV Agusta потврди дека ќе биде произведен само еден Dragster 800 RC Shining Gold и дека тој веќе е доставен до клиентот. Одредени делови од мотоциклот имаат  златна боја која е добиена  преку специјален процес. Останатите делови се изработени од алуминиум и јаглеродни влакна а мотоциклот има и Project Reparto Corse издув, кој исто така има златна обвивка.

shining gold above

MV обезбеди и специјална X-Lite X-803 Ultra Carbon кацига која има златна боја.

Зборувајќи за мотоциклот, од Италијанската компанија изјавија: „Мотоцикл е креиран за специјален купувач а овој уникатен модел ги обединува во едно врвните детали и дизајнот.“

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Трката која требаше да се вози на 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје се одложува до следниот викенд, односно 14-ти јуни.

Уште една трка помалку во календарот за 2020, со денешната одлука на Дорна, и трката во Јапонија се откажува во целост.

Со денешната одлука на Дорна откажани се трките во Британија (Силверстоун) и Австралија (Филип Ајленд).

Официјално денеска беше ставен потпис на договор со кој Џек Милер ќе биде еден од возачите за фабричкиот тим на Дукати во 2021 со можност договорот да се продолжи на уште една година.

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.