Мотоцикли

Конечно пристигнува Moto 2 мотоциклот на Triumph

Triumph ја потврди информацијата дека Daytona 765 Moto2 ќе се појави на пазарот.

Следете нè на:

 

Triumph ја потврди информацијата дека Daytona 765 Moto2 ќе се појави на пазарот.

Нашите информации уште еднаш се покажаа како точни откако Triumph ја потврди веста дека Daytona 765 Moto2 мотоциклот ќе се појави на пазарот но во ограничен број.

Официјално наречен „Triumph Daytona Moto2 765 Limited Edition“, мотоциклот е токму тоа што го очекувате – тркачки  Moto2 мотоцикл кој легално ќе можете да го возите на улиците.

Triumph Daytona 765 Moto2 test bike 08

Првиот официјално лиценциран Moto2 мотоцикл ќе биде достапен во само 1530 примероци. Од нив, 765 ќе се најдат на пазарите во Европа и Азија а 765 во САД и Канада.

Своето официјално деби Triumph Daytona Moto2 765 ќе го има на 23-ти август за време на одржувањето на MotoGP трката во Силверстоун. Наскоро очекувајте ги и целосните спецификации како и цената на овој мотоцикл.

Оваа информација сигурно ќе ги израдува фановите на спортските мотоцикли кој останаа разочарани откако Triumph одлучи да го повлече Daytona од својата линија на мотоцикли.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Марк Маркез вели дека е среќен што Романо Фенати повторно се бори за првото место.

Ова е мотоциклот со кој Џонатан Реа и Леон Хаслам победија на трката Suzuka 8-Hours.

Спортскиот директор на Ducati , Паоло Чиабати, ги објаснува причините зошто тимот за прв пат во својата историја се одлучи да настапи со четири мотоцикли кои имаат фабрички спецификации.

Тимскиот менаџер на Repsol Honda, Алберто Пуиг е среќен поради враќањето на патеката на Хорхе Лоренцо но не очекува тој да биде во врвна форма.

Листа на сите се познати договори кои возачи и тимовите ги имаат за 2020 година.

Лидерот на табелата Алекс Маркез ќе ја вози шестата сезона во Moto2 серијата.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Прилеп

  • 31 Август 2019 - 01 Септември 2019
  • Патека Плевен
  • Долна Митрополија, Бугарија

  • 07 Септември 2019 - 09 Септември 2019
  • Република Македонија

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.