Мотоцикли

Дукати го претстави новиот ѕвер, Panigale V4R со 234кс

Новиот ѕвер од Дукати доаѓа од фабрика со моќност од 221кс и Еуро4 компатибилност, ставањето на тркачкиот кит ќе го претвори во убиствена машина со тежина од само 165 килограми и моќност од 234 коњски сили. 

Следете нè на:

 

EICMA мото шоуто ќе се оддржи во Милано од 6-ти до 11-ти Ноември и е еден од најголемите вакви настани во Светот. Учество ќе земат повеќе од 1200 брендови кој ќе ја презентираат нивната најнова технологија, концепти и нови модели. Покрај изложбата на мотоцикли, настанот ќе има и музика, тркачки дел како и многу забава.

Ducati Panigale V4R 1

„Оваа изложба е најважната глобална презентација на индустријата која продолжува да се трансформира“, изјави првиот човек на EICMA, Андреа ДелОрто. „Продолжуваме да креираме извонредност, а фокусот е ставен на иновациите и одличниот капацитет за толкување на пазарот“.

Ducati ја откри целосната линијата на мотоцикли за сезоната 2019

Пред да се оддржи овој настан, Ducati само што ги откри нивните модели за сезоната 2019. Покрај оние кои што веќе беа познати, како што е Multistrada 1260 Enduro, линијата сега вклучува и 998cc верзија на Ducati V4 супербајк моделот. Покрај тоа има и нови Diavel и Hypermotard, како и авантуристичкиот Multistrada 950.

Исто така претставено беше и специјалното издание на Monster 821 Stealth кој ги задржува карактеристиките на стандардниот мотоцикл но има промена на бојата.

Ducati Panigale V4R

Новиот ѕвер од Дукати доаѓа од фабрика со моќност од 221кс и Еуро4 компатибилност, ставањето на тркачкиот кит ќе го претвори во убиствена машина со тежина од само 165 килограми и моќност од 234 коњски сили. Panigale V4R оправдано беше главна атракција на настанот. Претставен на крај од страна на Супербајк натпреварувачот, Чез Дејвис, ова е мотоцикл кој ќе биде основа за сите супербајк модели на компанијата во сезоната 2019. Со него ќе возат Дејвис, Алваро Баутиста, Скот Рединг, а исто така ќе биде дел и од Британскиот Супербајк шампионат. Исто така беше претставен уште еден модел од 1100cc Panigale V4 линијата. Новиот Panigale V4S Corse има 214 коњски сили.

Ducati Panigale V4R 2

Би можело да ве интересира

На 28, 29 и 30 Јуни за првпат на овие простори ќе се одржи женски мото камп во близина на градот Салаш, Република Србија. На него е дозволено да учествуваат само девојки. Односно, оние кои возат мотори и оние кои не возат, а ја делат истата пасија со првите.

Валентино Роси вели дека имал многу проблеми на правите делови за време на одржувањето на Француската Гран При трка а неговиот мотоцикл бил многу послаб во споредба со мотоциклите на неговите ривали.

Џек Милер во Шпанија го испроба доминантниот Ducati Panigale V4 R.

Ducati тестираат замена за 959 Panigale и неговиот v-twin мотор.

„Секој викенд учиме нешто ново. Наскоро ќе бидеме подобри“  - Хорхе Лоренцо

Дали би купиле Кинески скутер од Австриска компанија кој го има знакот на Ducati?

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 11 Мај 2019 - 11 Мај 2019
 • Фабрика Партизанка - Индустриска зона

 • 01 Јуни 2019 - 01 Јуни 2019
 • Голозинци
 • Велес

 • 02 Јуни 2019 - 02 Јуни 2019
 • Дом на млади
 • Штип

 • 07 Јуни 2019 - 08 Јуни 2019
 • Нов Парк
 • Свети Николе

 • 14 Јуни 2019 - 16 Јуни 2019
 • Кавадарци

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.