Мотоцикли

Ducati Scrambler линијата за 2019 година доби нова графика

Слободно можеме да кажеме дека новите модели кои ги прикажа Ducati за време на Intermot беа помалку резервирани.

Следете нè на:

 

Иако откри само неколку подобрувања кај Scrambler линијата, Италијанската компанија претстави и три нови графики за нивните Café Racer, Desert Sled и Full Throttle модели.

2019 Ducati Scrambler Cafe Racer 01

Можеби се само нови графики за овие модели за 2019 година, но боите се одлични.

Full Throttle моделот се базира на мотоциклот на Ducati Scrambler кој се натпреварува во Super Hooligan серијата во Соединетите Американски Држави.  Дизајнот на Café Racer доаѓа од Ducati 125GP Desmo кој го вози Бруно Спигиари. А што се однесува на црвено-белиот Desert Sled, тој е едноставно прекрасен.

Би можело да ве интересира

„Сега откако си замина најлесниот возач во серијата, првиот човек на Ducati Џиџи Дал’Игна смета дека би било фер за сите доколку има минимална тежина“

„Дали возиме или одиме во вселената?“

Се чини дека постојано има некакви најави и новини во однос на иднината на Ducati, особено со неодлучноста на  Volkswagen AG дали сака да ја задржи компанијата или пак планира да ја продаде.

Аргентинската Гран При трка ќе остане на патеката „Termas de Rio Hondo“, која се наоѓа на северот на државата, уште најмалку три години откако беше продолжен договорот со првите луѓе на MotoGP. Ваквата одлука беше соопштена на прес конференцијата која се случи во Буенос Аирес на почетокот на неделата.

Алваро Баутиста детално откри како во текот на зимата се прилагодува на мотоциклот на Ducati со кој во сезоната 2019 ќе се натпреварува во Светскиот Супербајк шампионат. Баутиста го имаше своето деби со Aruba.it Ducati во текот на дво-дневниот тест на патеката во Херез и за прв пат го испроба новиот Ducati V4 R Superbike.

Првите луѓе на Светскиот Супербајк шампионат ги потврдија драстичните промени на структурата на серијата кои ќе започнат од 2019 година.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.